Nuo XX amžiaus laikų pastebimas pasaulio ir žmogaus prigimties pažinimo pasikeitimas, kuriuo keičiasi visuomenės vertybės, gyvenimo būdas ir asmenybės ugdymas. Vienas iš svarbiausių šio pasikeitimo veiksnių yra mokslo ir technologijų plėtra. Šiuolaikiniai atradimai ir ir naujovės padėjo mums giliau pažinti pasaulį ir žmogaus prigimtį. Požiūris į asmenybę ir jos ugymosi tikslus taip pat pasikeitė per pastaruosius šimtmečius, tradicinis autoritarinis ugdymas, kuris buvo dominuojantis senaisiais laikais, palaipsniui buvo pakeistas liberaliu ir emociniu ugdymu. Taip pat susiformavo teorijos, kurios pabrėžia savigarbą, savarankiškumą ir kūribingumą. Mes labiau pažįstame pasaulį ir save, mūsų vertybės ir gyvenimo būdas tampa lankstesni, mes siekiame aktyviai bendradarbiauti su kitomis tautomis ir spręsti pasaulinius iššūkius. Tai leidžia mums formuoti geresnę pasaulio viziją ir stengtis gyventi harmonijoje su gamta ir kitais žmonėmis.
Tikslas – išsiaiskinti, kas yra geros mokyklos koncepcija, kokios kompetencijos vyrauja šiuolaikiniame ugdyme ir kokia yra ugdymo institucijų kaita atsižvelgiant į besikeičiantį pasaulį ir naująja kartą.
Uždaviniai – remiantis tokiais šaltiniais, kaip Targamadzė, V. (2017). Geros mokyklos koncepcijos įgyvendinimo linkmės. Vilniaus universiteto leidykla. p.48-60. ir 2015m. įsakymu Nr. V-1308 „Dėl Geros mokyklos koncepcijos patvirtinimo“, pateikti kaip šie šaltiniai atrodo ir kuom jie svarbūs mūsų ugdyme.
Mokykla yra svarbus visuomenės elementas, kuris turi nuolat prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių ir poreikių. Mokykla susiduria su iššūkiais, kylančiais iš sparčiai besikeičiančio pasaulio ir naujos kartos poreikių. Šiame referate nagrinėsime mokyklų pertvarką ir kokie yra geros mokyklos espektai.
Mokykloje visi mokiniai turi galimybę plėtoti visas jiems svarbias gebėjimo sritis. Svarbu paminėti, kad ugdymo programoje įgyjamas pilietiškumas, humaniškos vertybės. Mokykla siekia išugdyti piliečius, kurie galėtų prisidėti prie visuomenės gerovės, sėkmingai planuoti savo asmeninį ir profesinį gyvenimą.
Taip pat yra atkreipiamas dėmesys į mokinių vertinimą, pasiekimai yra vertinami ne tik pagal ugdymo programose nustatytus ugdymo tikslus, bet ir atsižvelgiant į kiekvieno mokinio individualias galimybes. Vertinant mokinių pasiekimus vadovaujamasi profesine etika, užtikrinančia teisingą visų mokinių pasiekimų vertinimą.
Saviraiškus dalyvavimas mokykloje mokiniui yra...
Šį darbą sudaro 1538 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!