Temos aktualumas. Vienas iš aktualiausių uždavinių ikimokyklinio ugdymo auklėtojams ir kitiems pedagogams – suprasti vaikus, atpažinti jų poreikius, personalizuoti jų ugdymąsi, t. y. kurti kiekvieno vaiko individualumą atitinkančias ugdymo ir ugdymosi situacijas bei aplinkas (Ikimokyklinio ugdymo metodinės rekomendacijos, 2015).
Labai svarbu pažinti bei gebėti pritaikyti ir adaptuoti kitų šalių ugdymo patirtį, inovatyvias idėjas, egzistuojančias tradicijas bei kt. į Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas bei patį ikimokyklinio ugdymo procesą.
Darbo tikslas – supažindinti su ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo ypatumais ir patirtimi Islandijoje.
1. Pristatyti Islandijos charakteristiką.
2. Supažindinti su Islandijos švietimo sistema.
3. Atskleisti Islandijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo ypatumus ir patirtį.
Islandija – Šiaurės šalims priklausanti valstybė, įsikūrusi to paties pavadinimo saloje, esančioje Atlanto vandenyno šiaurinėje dalyje, 300 km į rytus nuo Grenlandijos ir 1000 km į vakarus nuo Norvegijos. Islandija pagal plotą Ir gyventojų skaičių rečiausiai apgyvendinta valstybė Europoje.
Bendra informacija apie Islandiją:
• Islandijos sostinė – Reikjavikas, šiauriausiai įsikūręs miestas, kuriame gyvena du trečdaliai visų gyventojų.
• Valstybinė kalba – islandų.
• Religija – liuteronybė.
• Bendras Islandijos plotas – 103 000 km².
• Gyventojų skaičius - 321 857 gyventojai.
• Piniginis vienetas – Islandijos krona.
• Islandijos vėliava – mėlyname stačiakampiame fone raudonas skandinaviškas kryžius.
• Herbas - Mėlyname lauke raudonas skandinaviškas kryžius su baltais apvadais. Skydą laiko keturi skydininkai, kurie yra Islandijos gynėjai.
Islandija yra demokratinė parlamentinė valstybė. Seniausią pasaulyje parlamentą – Altingą – sudaro 63 nariai, renkami tiesioginiuose rinkimuose ketveriems metams. ( )
Islandija vadinama ugnies ir ledo šalimi. Ji visiškai pateisina šį vardą. Šalis yra savotiška pasaulio turistų Meka. Kasmet ją aplanko apie 500000 keliautojų. Juos vilioja atšiauri, civilizacijos menkai paliesta gamta, amžinieji ledynai, geizeriai, karštosios versmės, kriokliai, ugnikalniai, unikalios gyvūnijos rūšys. Šalyje yra apie 200 ugnikalnių, iš kurių 30 yra nuolat veikiantys. Ugnikalnių išsiveržimai ir žemės drebėjimai šalyje yra gana dažni - nuo to laiko, kai saloje pradėjo gyventi žmonės, ugnikalniai buvo išsiveržę apie 150 kartų (Eitmanavičius J., 2013).
Lankytinos...
Šį darbą sudaro 2827 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!