* Lietuvių literatūroje daugiau visuomenės, o ne individo problemų. Pagrįskite arba paneikite šią mintį.
Į, atrodo, gana paprastą klausimą, kas yra literatūra, vienareikšmiškai atsakyti sunku ir, matyt, neįmanoma dėl nuolat kintančios literatūros sampratos.Tačiau nors literatūra ir keičiasi, bendras paaiškinimas yra – tai viena iš meno rūšių, skirstoma į tam tikras grupes, tačiau literatūros kaip ir meno ribas apibrėžti sunku. Kiekvienoje šalyje literatūra turi savitą stilių, tai yra labai naudingas ir nenuobodus dalykas.
Taigi dabar norėčiau papasakoti daugiau apie lietuvių literatūrą ir apie tai, kas joje vyrauja.
Visų pirma, lietuvių literatūroje dažniausiai vyrauja niūrūs vaizdai, slogi nuotaika, pilkos spalvos, viskas linksta pesimizmo link.
Antra, mano pasirinktoje literatūros potemėje teigiama, jog lietuvių literatūroje daugiau visuomenės, o ne individo problemų.Aš su šiuo teiginiu nesutinku.Skaitydama lietuvių autorių knygas supratau, kad jose labiausiai yra išryškinamos individo problemos.Taigi šiuo atveju potemės mintį galima paneigti argumentuojant keletu pavyzdžių.
Labai geras pavyzdys yra psichologinio pobūdžio Vinco- Mykolaičio Putino romanas „Altorių šešėly“. Čia autorius nagrinėja žmogaus asmeninės laisvės, kūrybos problemas, pasakojama apie klaidų ir sudėtingą žmogaus gyvenimą.Pagrindinis romano veikėjas ieško kelio į žmogaus laisvę. Jis nelaimingas ir tai lemia dauguma jo gyvenimo rodiklių: jis įstoja į kunigų seminariją vien todėl, kad tėvai to nori, jis stengiasi gerai mokytis, būti paklusnus, bet pajunta, kad šiam darbui neturi nei menkiausios „Dievo kibirkšties“. Ir visa tai pradeda žlugdyti jo asmenybę, tačiau teikia medžiagos kūrybai. Šis asmenybės žlugdymas Liudui Vasariui teikia daug abejonių dėl pašaukimo, nes jaučia, kad turi talentą rašyti ir kurti, o po to dar įsimyli. Jo gyvenimas tampa tikra sumaištis.Tačiau supratęs, kad kažkuo reikia būti, galų gale tampa kunigu. Grįžęs iš mokslų užsienyje, pamatęs didmiesčių gyvenimą tampa laisvo mąstymo žmogumi, kuris turi savo gyvenimą nevaržomą jokių rėmų. Taip ir tikrame gyvenime turi būti, jog kiekvienam reikia asmeninio gyvenimo, kurio niekas nevaržytų. Taigi, pati gyvenimo logika mus moko, kad tikros laimės skonį galima pajusti tik po...
Šį darbą sudaro 721 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!