Rašiniai

Kūčios bei jų papročiai

10   (1 atsiliepimai)
Kūčios bei jų papročiai 1 puslapis
Kūčios bei jų papročiai 2 puslapis
Kūčios bei jų papročiai 3 puslapis
Kūčios bei jų papročiai 4 puslapis
Kūčios bei jų papročiai 5 puslapis
Kūčios bei jų papročiai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kaime Kūčios nėra paprasta diena. Senovėje ne tik Kūčioms, bet ir kiekvienam, net menkiausiam tos dienos darbui buvo teikiama didelė reikšmė. Tą galima aiškiau­siai matyti iš senų žmonių prietarų, kurių nemaža visur išliko iki šių dienų.
Kūčios nors nėra šventė, bet tą dieną dirbami tik bū­tini ūkio darbai. Kūčių dieną būtinai reikia iš miško par­sivežti vežimą malkų, sako krekenaviečiai, tada darbai tais metais gerai seksis. Tačiau tą dieną negalima malkų skaldyti, nes gyvuliai vasarą ragus nusilaužys. Moterys Kūčių dieną būtinai kerpa aveles. Taip daro Pabaisko apylinkėje, kad laumės avių nekirptų. Kūčių dieną apri­ša šiaudais vaismedžius. Tai daroma Ramygalos apylin­kėje, kad medžiai vaisingi būtų. Kūčių dieną bitėms de­dama į avilius medaus, kad jos kitais metais daug spie­čių leistų ir daug medaus prineštų.
Seniau zarasiečiai visą Kūčių dieną nieko nevalgyda­vo, tik pasirodžius vakarinei žvaigždei, sėsdavo vakarie­nės. Kūčių vakarienė ruošiama iš visokių javų, virtų grū­dų, pasaldytų medumi, virtos ar keptos žuvies, džiovintų grybų, pyragų, duonos, alaus, giros ir plotkelių, vadina­mojo Dievo pyrago. Visų rūšių javų grūdus valgoma, kad visi javai gerai derėtų; saldžiai valgoma, kad žmogaus gy­venimas būtų saldus, vadinasi, malonus. Panašiai daroma jau nuo senų laikų visoje Lietuvoje. Kūčių stalas paruo­šiamas nepaprastai. Šeimininkas, apliuobes gyvulius, pri­sideda rezgines šieno ir atsineša į gryčią Kūčių stalui už­kloti. Plonai apdėjes šienu stalą, likusį šieną sukrauna pastalėje, ant kurio po vakarienės turi piemuo miegoti. Apdėtą šienu stalą užtiesia gražiai raštuota linine staltiese. Už stalo sėda pirmiausia šeimininkai, paskui visa šeimyna. Prie Kūčių stalo turi būti porinis skaičius žmo­nių, vadinasi, negali būti 3, 5 ar 7 žmonės. Jei susidaro likutis, tai vienas žmogus iš tų namų turės mirti kitų me­tų Kūčių nesulaukęs. Kad sužinotų kuris iš tos šeimos žmogus turės mirti, buria įvairiais būdais. Biržiečiai buria traukdami iš po staltiesės šieno šiaudelį. Tas, kuris iš­traukia visų trumpiausią šiaudelį, turės mirti..Vabalninkiečiai sako, kad tas, kuris pavalgęs neatsirūgsta, turės mirti. Kupiškėnai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2021 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • KŪČIOS IR JŲ PAPROČIAI 3
 • KŪČIŲ VĖJAS 3
 • GYVULIŲ KALBOS 4
 • VANDENS STEBUKLAS 4
 • SVEČIAI 4
 • VARGŠAI 5
 • KŪČIŲ VALGIŲ SIMBOLIKA 5
 • PLUKDYMAS VANDENYJE 6
 • POPIERIAUS DEGINIMAS 6
 • VYNAS 6

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2021 ž.)
Darbo duomenys
 • Etninės kultūros rašinys
 • 6 psl., (2021 ž.)
 • Word failas 86 KB
 • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt