NAMŲ DARBAS NR. 1: Gyvenimo prasmė ir jos įgyvendinimas pagal Franklį.
Tikrino: dėst. K. Pauliukevičiūtė
KAUNAS, 2005
IŠVADOS
ĮVADAS
Žmogaus būtis pasaulyje ir pagrindiniai jo egzistencijos klausimai: gyvenimo prasmės, atsakomybės, laisvės, vienišumo, kančios, mirties, kuriuos nagrinėja egzistencinė psichologija.
Šios krypties teorijų šaknys glūdi filosofų egzistencialistų darbuose, bei jų idėjose. Didelę įtaką egzistencinės krypties teorijoms padarė filosofai S. Kiergekoras (S. Kierkegaard), K. Jaspersas ( K. Jaspers), M. Haidegeris (M. Heidegger), Ž. P. Sartras (J. P. Sartre), P. Tillichas (P. Tilich) ir kt. (Psichologija studentui. Kaunas. Technologija 2002. 171-173p.)
Žymiausi egzistencinės psichologijos atstovai šveicaras Liudwigas Binswangeris, austras Viktoras Franklis, amerikietis Rollo May, Abrahamas Maslow. Jų teigimu svarbiausia ką žmogus kada nors gali padaryti, - tai rasti gyvenimo prasmę. Prasmės ieškojimą jie laiko pagrindine varomąja asmenybės jėga.
V. E. Franklis II-ojo pasaulinio karo metais buvo koncentracijos stovykloje – tarp kitų ir gasiojoje Aušvico (Osvencimo) mirties stovykloje, į kurią buvo išvežtas 1941m. ir išbuvo iki 1945m. Į laisvę jis išėjo stebuklingai išlikusiu žmogumi, kurio propaguota prasmės filosofija buvo patikrinta gyvenimo, pilno kančios ir nuolatinio beveik neišvengiamo mirties laukimo (V. Franklis. Žmogus ieško prasmės. Vilnius. 1997. p5).
Austrų neurologo ir psichiatro Viktoro Emilio Franklio gyvenimo ir kūrybos pagrindas, jog žmogaus gyvenime yra svarbiausia siekti prasmės ir ją atrasti.
Laisvė ir atsakomybė ieškant prasmės
Jis pasiūlė vieną pirmųjų egzistencinių psichoterapinių sistemų, šalia kūniškojo ir psichinio, Franklis įvedė dvasinį matmenį, jo manymu svarbų pilnaverčiam žmogaus gyvenimui. Šis matmuo apima prasmės siekimą, gyvenimo tikslų realizavimą, kūrybiškumą, vaizduotę, intuiciją, sugebėjimą mylėti, išgirsti sąžinės balsą.
Prasmės ieškojimas – svarbiausia motyvacinė jėga žmogaus gyvenime, o ne malonumo siekimas (kaip manė Z. Froidas) arba galios (kaip tvirtino A. Adleris). Taip pat klaidinga manyti, jog savę aktualizavimas yra pagrindinis žmogaus siekis (kaip teigė A. Maslou). Savęs realizavimas ateina savaime, siekiant prasmės už savęs, save pamiršus ir save viršijant.
Atsakomybė ir laisvė būti žmogumi, vadinasi būti atsakingu už potencialiai kiekvienoje gyvenimo situacijoje esančios prasmės įgyvendinimą. Kiekviena situacija...
Šį darbą sudaro 1434 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!