Friedrich‘o Nietzsche‘s gyvenimas ir veikalai.
1889m. sausio 3d. Turine Nietzsche ištiko priepuolis. Po šio lemtingo įvykio jis taip ir neatsigavo ir daugiau veikalų neparašė. Išsekintas ligos F. Nietzsche mirė 1990m. rugpjūčio 25d.
Nietzsche išsakė daug idėjų, kurias vėliau perėmė postmodernistai. Jis kritikavo religiją, krikščioniškąją tikrovę. Jam visi žmonės atrodė nevienodi. Nietzsche‘s metafizika mirė kartu su Dievu. „Anot jo, kol žmogus nepradėjo ieškoti moralės, tol jis buvo moralus. Jis dorybę sieja su prigimtimi ir ji taikoma tik aristokratams. Ankščiau žmonės gyveno anapus gėrio ir blogio, būtent Antikoje.“ (3) Žmogų sugadino moralė, todėl ji atsirado kaip ydingas dalykas. Kadangi yra ir gėris ir blogis, tai supratimas apie juos gali būti irgi dvejopas. Moralės tipas priklauso nuo valdančiosios klasės.
Pagal Nietzsche, dabartinė viešpataujanti moralė remiasi trimis pagrindinėmis prielaidomis: „ 1) Lygybės prielaida: visi yra lygūs, visų teisės ir pareigos yra vienodos. 2) Laisvės prielaida: kiekvienas privalo būti laisvas ir nevaržyti kitų laisvės. 3) Moralinės vertybės prielaida: moralinė vertybė yra besąlygiška, ir nebūtina ją pagrįsti nurodant, kad ji yra reikalinga gyvybei ar sveikatai, nes ji nėra priemonė, ji – galutinis tikslas.“ (6) Šiomis prielaidomis remiasi moralės principai, tokie kaip teisingumo, naudingumo principai, altruizmo ir artimo meilės principas, gailestingumo, dvasinio viršenybės, visumos viršenybės, intencijos, atpildo ir bausmės, auklėjimo principai. Šiandieninę moralę Nietzsche kildino iš Sokrato ir Platono filosofijos, ir jos pražūtingos, kaip jis manė, gėrio idėjos. (6)
Kiekvieno moralė yra tokia, kokia yra jo prigimtis. „Esmiškiausiu žmonių skirtumu Nietzsche laikė tai, kad vienų prigimtis yra stipri, o kitų silpna. Dėl to skiriasi stipriųjų ir silpnųjų moralė, arba kaip pasakytų Nietzsche, yra ponų moralė ir vergų moralė.“ (6)
Stipriųjų prigimčiai yra būdinga vertinti gerą vardą ir asmeninę garbę, tvarkingumą, ryžtingumą. Tokie tai yra jų esminiai pranašumai. O silpnųjų prigimčiai būdinga vertinti tai, kas jiems gali padėti jų silpnume. Tai yra: meilę, geraširdiškumą, gailestingumą ir t.t. Nietzsche norėjo laikytis objektyvaus požiūrio į...
Šį darbą sudaro 2518 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!