Kaip visiems žinoma šių laikų mokslas yra pažengęs labai daug. Aišku, kad jis vystysis toliau. Dabar nereikia galvoti apie sunkius, varginančius darbus rankomis, nes beveik viską atlieka mechaninės mašinos. Senesniais laikais nebuvo nei skalbimo mašinų, nei šaldytuvų, ir elektra ne taip seniai atsirado. Šių mechanizmų dėka mes sutaupome laiko. Duona taip pat ne išimtis. Ankščiau visi žmonės kepdavo duoną savo gryčiose. Pagrindinis dalykas dėl kurio dabar nekepama duona – tai tobulesnis gyvenimas. Pradėtos statyti duonos kepyklos. Duona atsirado parduotuvėse. Iš pradžių dar dauguma žmonių nepirko duonos iš parduotuvių, nes šeimos buvo daugiavaikės, o visiem buvo per brangu pripirkti duonos. Tik po kurio laiko, kai vaikai užaugo ir išvažiavo, tiek duonos nebereikėjo, todėl paprasčiau ir patogiau ją nusipirkti. Vaikai, kurie užaugo, gyvena šiuolaikiniuose namuose ir butuose. Juose nėra krosnių duonos kepimui. Susiradę darbą ir gaudami geras pajamas, duoną ir visa kita gali įsigyti paprasčiau. Tad duonos kepimas ėmė virsti laiko gaišimu. Dabar net sunku pagalvoti apie tokį užsiėmimą namuose.
Lietuvoje dar įmanoma surasti žmonių kurie kepė duoną, o dar mažiau, kurie kepa dabar. Šių žmonių greitai nebeliks, taigi duonos kepimas namuose liks tik praeitis. Ateinančios kartos jau negalės bendrauti su tais žmonėm ir pamatyti, kaip kepama duona. Jau ir dabar yra žmonių kurie net nematę ir neragavę šios duonos.
Belieka tiketi, kad duonos kepimas bus išsaugotas kaip kultūrinis paveldas, nors tai nebus tikrasis duonos kepimas, kuris turėdavo didelę reikšmę žmogaus gyvenime, bet visa tai bus išlikę ir neužgošta tobulėjančios civilizacijos.
Šiame darbe atsispindi senosios naminės duonos kepimo papročiai, tradicijos, kaikurie kaimo žmonių gyvenimo elementai Molėtų rajone.
Kaikuriuose kaimuose (Bijutiškio, Papiškių) dar galima rasti žmonių kurie kepa duona, bei saugoja senąsias tradicijas. Tai byloje apie dar gyvuojančią tikrąją naminę duoną mūsų eroje.
Duonos kepimą nuo seno lydėjo įvairūs papročiai. Duoną maišant, kepant ir minkant, buvo atliekamos apeigos. Lenkų dvasininkai, siekdami jas išnaikinti, įvedė paprotį žegnoti duonos raugą...
Šį darbą sudaro 4384 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!