Temos aktualumas. Darbuotojai praranda domėjimąsi organizacija, kurios kultūrinė vertybė yra tik rentabilumas, nes jaučia, kad jų vertybės ir įsitikinimai organizacijai nėra svarbūs.
Tyrimo objektas. Organizacijų nariai.
Tyrimo tikslas. Sužinoti organizacijose vyraujančias vertybes ir nustatyti ar jos priklauso nuo žmogaus amžiaus ir lyties.
Tyrimo uždaviniai:
• Nustatyti organizacijose vyraujančias vertybes.
• Nustatyti vertybių priklausomybę nuo amžiaus.
• Nustatyti vertybių priklausomybę nuo lyties.
•
Tyrimo hipotezės:
• Organizacijoje vyrauja vienodos vertybės.
• Darbuotojų vertybės priklauso nuo amžiaus.
• Darbuotojai norėtų, kad jų vertybės organizacijai būtų svarbios.
Tyrimo metodai. Anketinė apklausa. Pasirinkau šį tyrimo metodą, nes jis gali duoti ir duoda patikimą informaciją, taip pat tai nėra brangus tyrimo metodas.
Struktūra. Iš surinktos teorinės medžiagos suformuluojamos problemos, sudaroma anketa, išdalinama respondentams, gauta informacija apdorojama ir daromos išvados.
Vertybės, orientacijos, sistema
Vertybės lemia objektų ir elgesio pasirinkimą, todėl jų tyrinėjimas įtraukia ir nusistatymų, elgesio, tarpusavio sąveikos bei socialinės struktūros tyrimą. Vertybinė orientacija- yra vidinė asmens charakteristika, įtakojanti jo elgesį. Ta pati vertybė nebūtinai vienodai svarbi visiems grupės nariams. (Theodorson G.A., Theodorson A.G., Modern Dictionary of Sociology, New York 1969, p.455-457).
Tarp vidinių, psichologinių asmens savybių elgsenai yra svarbi vertybinių orientacijų (dispozicijų) sistema. Pagal V. A. Jadovą, gyvenimo pozicija, interesų kryptingumas, vertybinė orientacija, socialinė nuostata, subjektyvus požiūris, dominuojanti motyvacija- visa tai yra sinonimai, apibūdinantys asmens dispozicijos. Jos susiformuoja žmogaus socializacijos procese, veikiant socialinės aplinkos, šeimos ir visuomenines vertybes. Todėl vidinės vertybės tam tikroje žmonių grupėje priklauso nuo vertybių, kurios yra paplitusios visuomenėje.( Jadovas V.A., Savęs reguliacija ir socialinio asmens elgesio prognozavimas“Mokslas”, 1979, p.208.)
Vertybės turi moralinį atspalvį ta prasme, kad jos atspindi žmogaus supratimą apie tai, kas yra teisinga, gera arba pageidautina. Vertybių sistema- tai pagal svarbą išdėstytos individualios vertybės. Jos identifikuojamos pagal santykinę svarbą, kurią individualus žmogus teikia tokioms vertybėms kaip laisvė, malonumas, savigarba, sąžiningumas, paklusnumas ir lygybė. (S. P. Robbins „Organizacinės elgsenos pagrindai“, 2003)
Vertybių rūšys
Sunku patikėti, jog galima suklasifikuoti vertybes. Kai kurie autoriai tai bando daryti.
Miltonas Rokeachas sukūrė Rokeacho vertybių...
Šį darbą sudaro 3017 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!