Konspektai

Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje

10   (1 atsiliepimai)
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 1 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 2 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 3 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 4 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 5 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 6 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 7 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 8 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 9 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 10 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 11 puslapis
Barokas, klasicizmas ir Šviečiamasis amžius literatūroje 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Barokas literatūros kultūros ir meno istorijos epocha, prasidėjusi XVI a. vid. Italijoje bei Ispanijoje ir iš ten iki XVIII a. 4-ojo dešimtmečio paplitusi po visą Europą. Terminas atsirado XVIII a. tam, kas netaisyklinga, keista, įmantru, neįprasta, nusakyti. Meno istorijoje ir literatūros moksle jį įteisino šveicarų mokslininkas H. Wölfflingas. Anksčiausiai baigėsi Prancūziškoje, čia XVII a. Viduryje jį pakeitė klasicizmas. Universaliausiais baroko epochos bruožais galima laikyti Antikos ir Biblijos tekstų imitaciją, reformacijos ir kontrreformacijos ideologinę polematiką, kultūros sinkretizmą, jungusį skirtingų žanrų, stilių, kalbų, tikybų, epochų imitacijos šaltinių sanklodas. Daugelis baroko reiškinių susiformavo antonomijų, antitezių ir kontrastų pagrindu, ieškant priešingybių jungties. Tokios yra sacrum - profanum, Amor profanus – Amor divinus, concurs discordia – discors corcordia jungtys. Baroko literatūrai būdinga žanrų įvairovė. Greta tradicinių, iš Antikos paveldėtų ,, didžiųjų‘‘ žanrų – epo, tragedijos, komedijos – baroko epochoje ypač populiarios tampa mažosios literatūros formos: epigrama, emblema, akrostikas, anograma, apoftegma, logogrifas, kankinas, epicedijas, trenas, elegija. Baroko literatai mėgo žaisti žodžio etimologija, forma ir prasme, ieškoti įvairiausių imitacijos, interpretacijos, ritmo bei rimo galimybių. Populiari buvo herbinė poezija (In stemma, In arma). Tai trumpi 6-8 eil. eilėraščiai, komentuojantys herbo simboliką, susiejantis ją su konkretaus žmogaus darbais bei nuopelnai. ,,Herbiniai‘‘ eilėraščiai kartu su herbo atvaizdu dažniausiai buvo dedami knygos pradžioje ir sudarė dalį pratarmės ir dedikacijos. Proginiuose kūriniuos esama įdomių formos ieškojimų: rašomi kvadrato, kryžiaus, piramidės, rombo formos eilėraščiai, derinami prozinis ir eiliuotas tekstai, gausūs dramos, deklamacijos, inscenizacijos elementai. Mėgstami įvairių kalbų bei eilėdarų rinkiniai. Specifine baroko poezijos rūšimi laikytini ,,makaronikai“ – eilėraščiai, kuriuose bandoma derinti skirtingų kalbų žodžius bei gramatines formas, tuo stengiantis sukelti komišką efektą, nustebinti skaitytoją, įtraukti jį į įdomų intelektualinį žaidimą. Šito žanro kūrinių pradininku laikomas italų poetas T. Folingas (1491-1544), Lenkijoje šio žanro kūrinių parašė J. Kochanowskis, Lietuvoje – P. Roizijus. Prozoje buvo populiarūs tokie žanrai, kaip atsiminimai, dienoraščiai, pamokslai, kelionių aprašymai. Svarbų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3820 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3820 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 12 psl., (3820 ž.)
  • Word failas 137 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt