Potemės

Gyvybės vertė ir nuvertėjimas lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, B. Sruoga, A. Škėma)

9.8   (3 atsiliepimai)
Gyvybės vertė ir nuvertėjimas lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, B. Sruoga, A. Škėma) 1 puslapis
Gyvybės vertė ir nuvertėjimas lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, B. Sruoga, A. Škėma) 2 puslapis
Gyvybės vertė ir nuvertėjimas lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, B. Sruoga, A. Škėma) 3 puslapis
Gyvybės vertė ir nuvertėjimas lietuvių literatūroje (J. Biliūnas, B. Sruoga, A. Škėma) 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gyvybė- tai galia būti gyvam. Nuo amžių pradžios gyvybė buvo svarbiausia vertybė, kurią kažkada turėjo žmogus, bet ta gyvybė ne visada priklauso tik žmogui. „Gyventi - tai kovoti, kovoti - tai gyventi.“ Deja, ne visi žmonės supranta, kad reikia branginti ne tik savo, bet ir kito žmogaus ar gyvūno gyvybę, o supranta tik tada, kai akis į akį susiduria su mirtimi. Dauguma lietuvių rašytojų savo kūryboje atskleidė gyvybės vertę, arba atvirščiai – jos nuvertinimą, nes ši tema yra opi net šiomis dienomis.Tad šiandien savo kalboje, remdamasis Jonu Biliūnu, Baliu Sruoga ir Antanu Škėma aptarsiu gyvybės vertę ir nuvertėjimą lietuvių literatūroje.
Balio Sruogos memuariniame kūrinyje „Dievų miškas“ atsiskleidžia, kad gyvybės neįvertinimas, žmonių sužvėrėjimas buvo vienos iš žiauriausių XX amžiaus problemų. Balys Sruoga kaip įkaitas kartu su dar keliolika Lietuvos inteligentų buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Ten praleidęs beveik dvejus metus rašytojas nusprendė parašyti atsiminimų knygą. Sruogos atsiminimai- tai liudijimas ateinančioms kartoms apie nusikaltimus ir žmogaus dehumanizavimą. Rašytojas ieškojo atsakymo į pagrindinį 20 amžiaus klausimą: kaip ir kodėl atsirado nežmoniška fašizmo ideologiją kaip vieni žmonės pavirto žvėrimis, o kiti, silpni, iškankinti, bejėgiai, iš paskutinių jėgų stengėsi išlikti žmonėmis, ir išsaugoti gyvybę. Iš autoriaus atsiminimų nesunku suvokti, jog lageryje praranda vertę visa tai, kas normaliame gyvenime turi prasmę,- pirmiausia kultūra, inteligentiškumas, žmogiškumas. Kūrinyje aprašoma asmens orumą žeminanti lagerio buitis- kankinimus primenantys darbai, absurdiška prievolę numirti, kalinių sužvėrėjimai. Sruogos atveju išlikti kantriam buvo vienintelis išsigelbėjimas iš mirties gniaužtų, nes pagrindinė problema buvo badas : “žmogus iš bado gali savo artimą užmušti, ką tik mirusiam dar šiltus organus išplėšti.. “ iš paties autoriaus žodžių galime suvokti, jog labai svarbu nepalūžti, nepasiduoti kitų įtakai ir išlaikyti “šaltą protą” sudėtingose situacijose. Gyvenimas lageryje dažnai lyginamas su karu : lageryje jokios pagalbos nesulaukiama, nėra jokios pagarbos žmogui, jis laikomas gyvūnu; kare- sužeistajam teikiama pagalba, sužeistąjį net priešas pagerbia....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1283 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1283 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 4 psl., (1283 ž.)
  • Word failas 6 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt