Chemijos namų darbui, chemiškai aprašyti maito produktą, pasirinkau bananą. Bananas - tai žolinis augalas, daugiausia auganti Afrikoje, Azijoje – tropinio ir subtropinio klimato šalyse. Daug bananų auginama Centrinės Amerikos kraštuose. Pasirinkau bananą, nes man labai patika bananų sultys, o jų pagrindinis komponentas ir yra bananas. Nors Lietuvoje bananai neauga, bet prekybos centruose, turguose jų pilna. Žmonės, tarp jų ir aš, dažnai juos perkame, tad aš nusprendžiau apie jį sužinoti daugiau. Man įdomi jo kilmė, įdomūs faktai ir kadangi chemija neatsiejama nuo mano specialybės, todėl bandysiu aprašyti cheminę banano sudėtį.
• pateikti dar kažka naudino ar įdomaus apie bananą .
Bananas (lot. Musa) – bananinių šeimos žolinių augalų gentis. Lapai labai dideli (iki 4 m ilgio). Žiedai susitelkę kekės pavidalo žiedynuose. Nors bananai užauga 10 – 15 metrų aukščio, o jų stiebo skersmuo siekia net metrą, vis dėlto šie augalai nelaikomi medžiais. Tai viso labo – daugiametės žolės. Šios žolės itin mėgsta saulę, drėgną molio ir smėlio dirvą, daugiausia vaisių užaugina, kai oro temperatūra siekia apie dvidešimt septynis laipsnius. Bananai – labai kvapūs vaisiai. Indijos jogai šiuos vaisius laiko kone pagrindiniu savo maistu, mat bananai labai stiprina organizmą, padeda nervų sistemai, sužadina protines galias. Šią teoriją nesyk patvirtino jau mūsų laikais mokslininkų atlikti tyrimai.
2.1 Banano pavadinimo kilmės istorija
Patys bananai bananais vadinti ne iš karto. Jie buvo ir „banna“, ir „ghana“ ir „tuana“. Dar daugiau – garsus XVI a. anglų botanikas Džerardas juos vadino Adomo obelimi, o arabai – rojaus obuoliais. Nors nežinia, kuo čia dėti obuoliai, tačiau toks pavadinimas išliko gana ilgai. Dabartiniu vardu bananus pakrikštijo Afrikos gyventojai. Indijoje bananai ne tik vadinami „išmintingų vyrų vaisiumi“, bet ir laikomi moterystės bei vaisingumo simboliu. Pasak induistų, šiose vaisiuose įsikūnujusi vyriausiojo dievo Šyvos žmona, deivė Parvartė. Ji sugebėjo pagimdyti vaikus be vyro.
2.2 Bananų kilmės istorija
Bananai – vieni pirmųjų žmogaus augintų vaisių. Indijoje ir Malajų pasaulyje...
Šį darbą sudaro 3532 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!