Referatai

A. Šopenhauerio estetinės įžvalgos

9.2   (3 atsiliepimai)
A. Šopenhauerio estetinės įžvalgos 1 puslapis
A. Šopenhauerio estetinės įžvalgos 2 puslapis
A. Šopenhauerio estetinės įžvalgos 3 puslapis
A. Šopenhauerio estetinės įžvalgos 4 puslapis
A. Šopenhauerio estetinės įžvalgos 5 puslapis
A. Šopenhauerio estetinės įžvalgos 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vokiečių mąstytojas Arthuras Schopenhaueris (1788-1860) unikali figūra ne tik naujausiųjų laikų, bet tam tikra prasme ir visoje Vakarų filosofijoje. Jam būdingas iracionalumas, intuityvumas, orientacija į Rytų kultūrą ir moralines doktrinas. Šiame darbe aptariamos Arthuro Schopenhauerio sistemos tradicijos ir naujumas, iracionalistinė meninė kūryba, genijaus samprata.
Pažymėtina, kad Schopenhaueris buvo vienas pirmųjų Vakarų Europos mąstytojų, kurie ryžtingai atsisakė tradicinio europocentrizmo ir kėlė Rytų bei Vakarų kultūrinio dialogo būtinumą. Jo pasaulėžiūra formavosi veikiama senovės indų filosofijos, iš kurios Schopenhaueris perima pasaulėžiūros pesimizmą, upanišadopse išplėtotą tikrosios būties ir regimybės pasaulio (maya) priešpriešą, apmąstymus apie žmogaus būties efemeriškumą, kančios vyravimą pasaulyje. Labai stiprų poveikį jo pasaulėžiūrai turi buddhistinis nirvanos mokymas apie sąmonės nušvitimą, “aš” perėjimo į “ne-aš” būsenai būdingą dvasinę rimtį. Todėl nenuostabu, kad tarp jo filosofijos ir ch’an, zen, taoizmo yra daug bendra. Schopenhaueris savo meno filosofijoje, kaip ir minėtųjų pakraipų adeptai, linksta į filosofinio ir meninio mąstymo sintezę, pabrėžia estetinių ir etinių klausimų, individualios valios stiprinimo svarbą, pasaulį traktuoja kaip kančios buveinę, skelbia jo nerealumą.
Šis vienišas, amžininkų nesuprastas filosofas atgaivino ir gerokai primirštą graikiškąją saiko sampratą ir stoišką laikyseną šiame pasaulyje.
A. Schopenhauerį giliai palietė romantikų koncepcijos, savo meno filosofijoje jis plėtojo šias idėjas, užsimindamas apie meno susiliejimą su filosofija. Tačiau Schopenhauerio pozicija romantikų atžvilgiu buvo komplikuota: jį erzino ir nebegalėjo patenkinti pernelyg laisva romantikų filosofavimo forma, kita vertus, jam imponavo romantikų sintetiniai siekiai, jų intuityvumas ir ypač panestetizmas, kuris jo koncepcijoje galų gale buvo suabsoliutintas. Schopenhaueris meno filosofijos istorijoje pirmiausiai reiškėsi kaip filosofas, mėginantis atskleisti tikrąją meno, grožio, genijaus ir meninės kūrybos esmę. Reikia pripažinti, kad būdamas itin įžvalgus, šių problemų sprendimui jis suteikė daug naujų niuansų. Filosofas pagilino ir susistemino kai kuriuos romantikų požiūrius į muzikos esmę, suteikė jiems universalesnę filosofinę prasmę.
A. Schopenhauerio filosofija visiškai savita vien todėl, kad yra asmeninio patyrimo apmąstymas ir apibendrinimas. Tačiau ji unikali ir kitu – filosofinių idėjų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2352 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2352 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos referatas
  • 6 psl., (2352 ž.)
  • Word failas 60 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kančia kaip gyvenimo esmė (A. Šopenhauerio filosofija)

Kančia kaip gyvenimo esmė (A. Šopenhauerio filosofija) Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą

Šopenhauerio pažinimo sistema ir etika

Šopenhauerio pažinimo sistema ir etika Naujųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą