Vyriškais laikome tuos vyrus, kurie pasižymi tam tikromis tradiciškai su vyriškumu siejamomis ržmonijos atsiradimo pradžios, formuojamas įvairių istorinių aplinkybių, vertybių, kultūros, ideologijų,brendo tikro vyro paveikslas. Individualiai kiekvienos tautos kultūroje vyriškumui buvo priskiriamos ar pabrėžiamos tam tikros išskirtinės ypatybės ir kiekviena tauta savaip interpretavo tikro vyro sąvoką. Ne išimtis ir lietuvių rašytojai , kurie kurdami apie didžius herojus ar paprastus valstiečius parodė, kas, jų nuomone, yra vyro etalonas bei kokias savybes privalo ugdyti, bei puoselėti tikras vyras.
Taigi, pirmasis autorius, kuris parodė savo griežtą požiūrį į savarankiškumu išsiskiriantį vyrą, yra Juozas Tumas - Vaižgantas. Jis yra viena iš ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas. Šis žmogus pats buvo vienas geriausių to meto vyriškumo įsikūnijimų. Jo dvasinė veikla, kova su priespauda, nuolatinis maištas prieš valdžią, aiški nuomonė bei tvirtas charakteris buvo ypač vertinami. Pačio Vaižganto manymu,vyriškumas - gebėjimas kovoti už save, aiškiai reikšti savo norus, ir savo nuomonę, užtikrintai priimti gyvenimiškus sprendimus. Apie tai, kokias savybes privalo turėti vyras jis aprašė vienoje garsiausių savo apysakų "Dėdės ir dėdienės". Šiame kūrinyje išryškinami ir supriešinami du visiškai skirtingi vyrų tipai. Geišė - atkaklus, drąsus, nebijantis iššūkių ir be vargo su jais susidorojantis (jau pati pavardė – Geišė – suponuoja, iš vienos pusės, geismą, kūnišką aistrą, o iš kitos – pabrėžtą vyriškumą), o va Mykoliukas - melancholiškas, užsisklendęs savyje, bijantis didelių pokyčių, nuolankus. Tačiau nelaiminga meilė subrandino Mykoliuką. Jaunystėje nusižeminusį ir su viskuo sutinkantį, jį iškelia aukščiau kitų. Išoriškai jis nelabai tepasikeičia, tai jo vidus “priauga” išorę. Mykoliuko vidinį pasaulį užgrūdino jo paties valia ir sugebėjimas atsisakyti meilės vardan brolio šeimos, iš kurios jis nelaukė ir nepatyrė jokio dėkingumo. Pergalėjęs save, giliai paslėpęs savo jausmą, Mykoliukas subręsta, įgauna vidinio orumo ir atsparumo išoriniam pasauliui ir tampa dėde Mykolu. Taigi, gebėjimas priimti sprendimus, paiimti likimą į savo rankas yra labiausiai vertinami...
Šį darbą sudaro 871 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!