Ernesta V.
lekt. R.P.
Turinys
Įvadas…………………………………………………………………………….3 psl.
Vokiečių ordino įsikūrimo priežastys ir pradinė veikla ...……………………….4 psl.
Ordino ir Lietuvos politika ...…………………………………………………….6 psl.
Ordino puolimai Lietuvoje …...………………………………………………….9 psl.
Išvados…………………………………………………………………………..10 psl.
Išnašos……..……………………………………………………………………11 psl.
Bibliografija...…………………………………………………………………...12 psl.
Įvadas
Krikštas yra pakankamai svarbus įvykis tuometinėje epochoje palikęs ryškių žymių iki šių dienų. Baltai – paskutinieji Europos pagonys, kurie XII-XIII a. susilaukė bemaž visos krikščioniškosios Europos dėmesio. Vieningai nuspręsti ar vokiečių ordinas turėjo vien neigiamos ar teigiamos įtakos išties neįmanoma, reikia paminėti kad viduramžių įvykiai, netgi padėjo formuotis stipriai, vieningesnei Lietuvai. Išties ordinas nešdamas Europinį vieningumą, rėmėsi taip pat ir asmeninėmis ambicijomis. Kiek tai buvo politinė ekspansija ir kiek krikščioniškoji misija?Kokios būtų perspekyvos, jeigu ordinas nebūtų išvis egzistavęs?Taigi vietos šiokiai tokiai interpretacijai yra. Tuolab svarstant ar didieji kunigaikščiai priėmė krikštą vien tik kaip politinį reiškinį.
Šiuo referatu viliuosi išsiaiškinti vokiečių ordino misijos konstantą tarp agresijos ir krikščionybės. Literatūros ir šaltinių išties yra nemažai, tačiau remsiuosi savarankiškai pasirinktų autorių darbais, kurie yra pakankamai išsamūs ir kompetentingi. Kaip pagrindu remsiuosi Zigmanto Kiaupos, Jūratės Kiaupienės ir Albino Kuncevičiaus knyga „ Lietuvos istorija iki 1975 metų ” (1998). Šioje knygoje akcentuojami svarbiausi atskirų istorinių laikotarpių, politinių raidų momentai.Patys autoriai pripažįsta, kad norėjo išvengti kategoriškų ir tiesmukiškų vertinimų, kadangi svarbūs diskutuojami dalykai gali būti labai įvairiai interpretuojami. Kita knyga, kuri taip pat pasitarnaus mano referatui yra anglų istoriko S.C.Rowell „ Iš viduramžių ūkų kylanti Lietuva” (1994). Mokslų istorijos daktaras, dėstęs Kembriždo universiteto koledže, 1993 m. pradėjęs dirbti Klaipėdos universitete, o nuo 1999 m. rudens jis dirba Lietuvos istorijos institute.Knyga tikrai puikiai parašyta, todėl bus galima plačiau panagrinėti kai kuriuos istorinius reiškinius. Paminėtini kiti svarbūs darbai, kaip Edvardo Gudavičiaus „ Mindaugas ”, pasirenkant keletą atrastų įdomių faktų ir minčių iš Mindauginės epochos.Taip pat dėl išsamios chronologijos pažymėtina ir A.Šapokos „ Lietuvos istorija”. Tiesa pastarąja sunku remtis, dėl seno leidimo ir nepatikrintų faktų. Stengsiuosi apsibrėžti įvykių, susijusių su vokiečių ordinu, sintezę. Kadangi informacijos sklaida yra...
Šį darbą sudaro 2507 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!