Referatai

Vilniaus Gaonas

10   (1 atsiliepimai)
Vilniaus Gaonas 1 puslapis
Vilniaus Gaonas 2 puslapis
Vilniaus Gaonas 3 puslapis
Vilniaus Gaonas 4 puslapis
Vilniaus Gaonas 5 puslapis
Vilniaus Gaonas 6 puslapis
Vilniaus Gaonas 7 puslapis
Vilniaus Gaonas 8 puslapis
Vilniaus Gaonas 9 puslapis
Vilniaus Gaonas 10 puslapis
Vilniaus Gaonas 11 puslapis
Vilniaus Gaonas 12 puslapis
Vilniaus Gaonas 13 puslapis
Vilniaus Gaonas 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiauliai, 2006 m.
Įvadas.
Reikia pripažinti, jog vis dažniau tenka išgirsti naujų religinių judėjimų, sektų pavadinimus, kurie kaip įmanydami stengiasi pritraukti kuo daugiau savo išpažinėjų. Vieni tuo susidomi išsamiau, kiti – nekreipia net menkaiusio dėmesio. Tačiau tikriausiai net nesusimąstome, kad galbūt apie senąsias religijas žinome tiek pat mažai, ir vis dėlto, tai liečia istoriją, neretai mūsų – lietuvių – istoriją, su kuria susipažinti pravartu kiekvienam tikram lietuviui.
Mūsų darbo tikslas nėra vienos kažkokios religijos pristatymas, mes sieksime kuo išsamiau pristatyti Lietuvos filosofijos atstovą, kurio pažiūros ir įsitikinimai nešvengiamai verčia susipažinti ir su judaizmu – jo išpažįstama religija. Kaip teigia viena iš autorių A. Pažėraitė, kurios knyga „Litvakiško ortodoksinio judaizmo formavimasis“ buvo viena iš pamatinių šaltinių atliekant šį darbą: „ judaizmas nebuvo religija krikščioniškąja šio žodžio prasme. Tai ne tikėjimų sistema, bet būtent gyvenimo būdas, kūrį reglamentuoja iš rabiniškosios tradicijos atėję įstatymai, nuostatos ir papročiai“1.
Litvakiškas judaizmas formavosi keletą šimtmečių, integruodamas savyje kitų kraštų žydų kultūrines tradicijas. Labiausiai iš litvakų kultūros tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje, žinomas Vilniaus Gaonas (XVIII a.). Pažintis su šia asmenybe ir yra darbo tikslas bei pagrindinis uždavinys.
Vilniaus Gaono biografijos faktai
Prisimename šį tą apie Biblijos pranašus žydus, kurie tapo visos žmonijos pranašais ir išminčiais. Žinome apie naujesniųjų laikų filosofą Baruchą Spinozą, galbūt girdėjome apie kitą filosofą Mozę Mendelsoną. Bet iki šiol mažai žinojome netgi čia pat Lietuvoje apie žmogų, kuris yra ne tik žydų, bet ir Lietuvos pasididžiavimas. Žymiausias, labiausiai gerbiamas pasaulyje žydų religinės išminties naujesniųjų laikų tyrinėtojas ir skelbėjas yra mūsų krašto ir mūsų miesto žmogus, XVIII amžiuje čia gyvenęs Elijahu Zalmanas, arba Gaonas Elijas, paprastai visur vadinamas Vilniaus Gaonu.
Gaonas rabinas Elijahu gimė 1720 m. Vilniuje Šlioma Zalmano šeimoje. Jo tėvas buvo žydų mokytojas. Jis mokė Talmudo. Gaonas buvo nepaprastai gabus žmogus, pavadintas Gaonu – genijumi. Sakoma, kad būdamas 3 metų jis atmintinai mokėjo Šventąjį raštą ir dar būdamas vaiku...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3099 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • I. Turinys ..2
 • II. Įvadas .3
 • III. Vilniaus Gaono biografijos faktai. ..4
 • IV. Vilniaus Gaono kūrybos kelias .5
 • V. Gaono pažiūrų apžvalga .7
 • VI. Gaono pamokymai ..9
 • VII.Gaono reikšmė šiandieninėje pasaulėžiūroje 11
 • VIII. Išvados 13
 • IX. Literatūros sąrašas 14

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (3099 ž.)
Darbo duomenys
 • Naujausiųjų amžių filosofijos referatas
 • 14 psl., (3099 ž.)
 • Word failas 102 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt