Referatai

Absurdas ir savižudybė

9.8   (2 atsiliepimai)
Absurdas ir savižudybė 1 puslapis
Absurdas ir savižudybė 2 puslapis
Absurdas ir savižudybė 3 puslapis
Absurdas ir savižudybė 4 puslapis
Absurdas ir savižudybė 5 puslapis
Absurdas ir savižudybė 6 puslapis
Absurdas ir savižudybė 7 puslapis
Absurdas ir savižudybė 8 puslapis
Absurdas ir savižudybė 9 puslapis
Absurdas ir savižudybė 10 puslapis
Absurdas ir savižudybė 11 puslapis
Absurdas ir savižudybė 12 puslapis
Absurdas ir savižudybė 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2005 m.
Absurdo laisvė ............................................................................................................................... 10
Literatūra ........................................................................................................................................ 14
Įvadas
Mirtis yra esminė žmogaus gyvenimo dimensija, per ją atsiveria tikroji žmogaus gyvenimo vertė ir prasmė. Žiūrint iš gamtos mokslų pozicijų, jokios mirties problemos nėra; visa, kas gyva, niršta. Tačiau mirtis- ne tik biologinė, bet ir ontologinė kategorija. Mirtis yra įsisąmoninta baigtis, tampanti integralia žmogaus egzistencijos dalimi. Dar daugiau- sąmoningas mirties priėmimas laikomas žmogaus prerogatyva, jo laisvės išraiška, todėl tam tikra prasme galima teigti, kad „žmogus laisvas tik įvaldęs mirtį, jei jis pajėgia savo mirtį determinuoti kaip laisvai pasirinktą savo gyvenimo baigtį... Kol to nėra, mirtis lieka tik natūralia neįvaldyta viso gyvenimo riba“.
Požiūris į mirtį istorijos tėkmėje
Žmogaus ir mirties santykis visais laikais domino žmoniją. Buvo kuriami įvairūs mitai apie legendinius didvyrius, įveikusius mirtį. Vienas žinomiausių- tai senovės graikų poeto Homero papasakotas „Sizifo mitas“. Pasak Homero, Sizifas buvo išmintingiausias ir apdairiausias iš mirtingųjų. Tai ir buvo priežastis, privertusi jį tapti nereikalingu požemio karalystės darbininku. Jam buvo priekaištaujama dėl lengvabūdiško elgesio su dievais; jis išduodavęs jų paslaptis. Poetas pasakoja, kad Sizifas sukaustė grandinėmis Mirtį. Plutonas negalėjo ištverti, regėdamas savo karalystę tuščią ir nebylią. Jis pasiuntė karo dievą, ir šis išlaisvino Mirtį iš jos nugalėtojo rankų.
Graikus nelabai žavėjo pomirtinis gyvenimas. Jie daugiau domėjosi savo tautos gyvenimu ir gerove šiame pasaulyje, džiaugėsi žemišku gyvenimu. O sielą skaitė ne kuo kitu kaip tik bejėgiu šešėliu, kylančiais į orą dūmais, kurių niekas negali pagauti.
Platonas savo filosofijoje sukuria logiškai pagrįstą nemirtingumo iliuziją, iš kurios seka, kad mirtis yra pozityvus reiškinys, išlaisvinantis dvasią iš kūniškų varžtų. Tikroji išmintis slypi pasirengime mirti. Filosofija yra menas sutikti mirtį tinkamai pasirengus.
Sokratas sakėsi nebijąs mirties todėl, kad yra pasirengęs jai visa savo filosofija ir gyvenimo būdu. Pats filosofavimas- tai pasiruošimas nemirtingos sielos išlaisvinimui nuo mirtingo apvalkalo.
Pasak Epikūro, žmogus savo likimo nepakeis, jis gali tik įgauti dvasios stiprybės ir ištvermingai pernešti tai, kas gamtos lemta. Mirtis atitinka prigimtį,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3846 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3846 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujausiųjų amžių filosofijos referatas
  • 13 psl., (3846 ž.)
  • Word failas 88 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Alberas Kamiu. Absurdo ištakos, absurdas ir savižudybė, absurdas ir tiesa, kaltė, beprasmybės ir prasmės klausimai

Alberas Kamiu. Absurdo ištakos, absurdas ir savižudybė, absurdas ir tiesa, kaltė, beprasmybės ir prasmės klausimai Naujausiųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt