Referatai

Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą

10   (1 atsiliepimai)
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 1 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 2 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 3 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 4 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 5 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 6 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 7 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 8 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 9 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 10 puslapis
Vydūno mintys apie asmens tobulėjimą 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmonija nuo seno ieško rakto, vedančio į laimingą gyvenimą. Įvairių epochų mąstytojai manė, jog laimė pasiekiama tik per dvasios harmonijos problemos sprendimą. Dvasinis žmogaus tobulėjimas laikomas vienu iš pagrindinių ir dabartinės visuomenės uždavinių. Todėl vis didesnis dėmesys skiriamas asmeniniam žmogaus pasauliui, jo psichikai, dorovinei bei estetinei kultūrai.
Šią mums aktualią temą nagrinėjo Lietuvos idealistinės filosofijos atstovas Vydūnas - Vilhelmas Storosta (1868 – 1953). Jo kūryboje ir veikloje daugiausia dėmesio skiriama žmogaus asmenybei, jos moraliniam tobulėjimui. Pasak Vydūno, tiktai fiziškai ir dvasiškai sveikas žmogus gali jausti gyvenimo pilnatvę.
Vydūnas teigė, kad žmogaus asmenybė reiškiasi atskiromis gyvybėmis. Tai – kūno gyvybe, jausmų, proto bei minčių ir reikšmingiausia – dvasios (sielos) gyvybe. Žmoguje turi būti visų šių gyvybės sričių harmonija, o pirmiausiai turi reikštis dvasinės savybės. Būtent jos sąlygoja žmoniškumo raišką asmenyje. Tačiau ne kiekviename žmoguje dvasiniai pradai aktyvūs, nes nevienodai žmonės yra sąmoningi. Skirtingus sąmoningumo lygius žmonėse sąlygoja jų nevienoda pažanga dvasinėje savo evoliucijoje. Tik stipri dvasia tegali suteikti jėgų kūnui, tinkamai sureguliuoti gyvybinius procesus jame, pasiekti darnos psichikos reiškinių pasaulyje. Toji dvasia ir yra žmogus, jo esmingasis aš, o visa kita – to esmingojo aš pasireiškimo priemonės.
Vydūno sveikatos filosofijos pagrindą sudaro žmogaus tobulėjimo, visų jame veikiančių galių hierarchija ir harmonija. Be sveikatos, padedančios žmogui reikštis gyvenime, galime išskirti kultūrą, kuri užima taip pat labai svarbią vietą asmens tobulėjimo srityje. Kultūrą Vydūnas apibūdino, kaip dvasinės žmoniškumo esmės santykį su pasauliu, reiškimąsi jame. Svarbiausias kultūros tikslas – dvasinės žmogaus esmės stiprinimas, išlaisvinimas iš gamtiškosios priklausomybės. Pagrindinėmis kultūros reiškimosi priemonėmis Vydūnas laikė mokslą, meną ir dorovę. Mokslo pagalba žmoniškumo esmė pažįstanti, įvaldanti ir pertvarkanti materialųjį pasaulį. Menu ji gali įsikūnyti materialiuose objektuose ir taip tampa žmogui pažįstama. Dorove išreiškiamas žmogaus dvasingumo santykis su pažmoniškumu. Ji yra tik ten kur reiškiasi žmoniškumas.
Žmogaus esmė, anot Vydūno yra dvasinė. Bet ir dvasia kartais apmiršta ir ją reikia žadinti, prikelti....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2964 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS.3
 • ŽMOGAUS ASMENYBĖS AUGIMAS4
 • KULTŪRA6
 • MOKSLAS6
 • MENAS..6
 • DORA..7
 • SVEIKATA..7
 • TIKĖJIMAS.8
 • IŠVADOS10
 • LITERATŪRA.11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2964 ž.)
Darbo duomenys
 • Naujausiųjų amžių filosofijos referatas
 • 11 psl., (2964 ž.)
 • Word failas 87 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt