ĮVADAS. Ž. Ž. Ruso buvo vienas iš žymiausių filosofų bei rašytojų, kuris stengėsi atskleisti žmonių nelygybės kilmę ir vystymąsi, remdamasis žmogaus prigimtimi ir pasitelkęs į pagalbą tik vieną švyturį – protą – ir nepriklausomai nuo šventųjų dogmų, suteikiančių aukščiausiajai valdžiai dieviškosios teisės sankciją.
Taigi pradėsiu nuo ankstesnės pakopos, nes žmogui reikėjo padaryti nemažą pažangą, kol įgijo daugybę žinių ir įgūdžių, perteikė ir gausino juos iš karto į kartą, kol pasiekė paskutinę prigimtinės būklės ribą.
1.1. Pirmykštis žmonių gyvenimas ir jo tobulėjimas.
Pirmasis žmogaus jausmas buvo pajautimas, kad jis gyvena, o pirmasis jo rūpestis – savisauga. Žemės vaisiai teikė jam visa, kas buvo būtina jo egzistencijai, o instinktas išmokė jais naudotis. Taip pat alkis bei kiti potraukiai vertė žmogų paeiliui išmėginti tai vieną, tai kitą egzistavimo būdą. Ir tarp šių potraukių buvo vienas, kuris skatino jį tęsti savo giminę. Tačiau šią aklą, jokio širdies jausmo neturinčią aistrą lydėjo tik grynai gyvuliškas aktas. Ir taip patenkinusios poreikį, abi lytys daugiau viena kitos nebepažindavo.
Taigi tokia buvo gimstančio žmogaus padėtis, toks buvo gyvenimas gyvulio, kuriam iš pradžių buvo prieinami tik gryni pojūčiai ir kuris menkai tesinaudojo gamtos teikiamais vaisiais. Tačiau plečiantis žmonių giminei, sunkumų, kaip ir žmonių, gausėjo. Dirvožemio, klimato, metų laikų skirtumai sukėlė žmonių gyvenimo būdo skirtingumus bei reikalavo iš jų naujo išradingumo. Tuomet jūrų ir upių pakrantėse žmonės pradėjo išrasti valą ir kabliuką, tapo žvejais ir pradėjo maitintis žuvimi. Miškuose jie darėsi lankus bei strėles ir taip tapo medžiotojais, rengėsi užmuštų gyvulių kailiais. Perkūnija, vulkano išsiveržimas arba koks nors kitas laimingas atsitiktinumas supažindino juos su ugnimi , išmokė ją išsaugoti bei įkurti, o galiausiai virti ant jos mėsą.
Šis nuolat pasikartojantis įvairių gyvų būtybių gretinimas su savimi ir tarpusavyje, turėjo suformuoti žmogaus prote kai kurių santykių vaizdinius, kurie buvo išreiškiami žodžiais. Taigi taip žmoguje atsirado kažkas panašaus į mąstymą ir kiekvienos įgytos naujos žinios padidino žmogaus...
Šį darbą sudaro 2510 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!