Referatai

Vydūno sveikatos filosofijos bruožai

10   (1 atsiliepimai)
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 1 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 2 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 3 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 4 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 5 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 6 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 7 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 8 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 9 puslapis
Vydūno sveikatos filosofijos bruožai 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kreiptis į patį autoritetingiausią gydytoją ir patikimiausią sveikatos saugotoją – dvasinį pradą pačiame savyje žmogų orientuoja Vydūno sveikatos filosofija, kurios pagrindą sudaro žmogaus tobulėjimo, visų jame veikiančių galių hierarchija ir harmonija. Tos hierarchijos ir harmonijos pažeidimas yra esmingiausioji nesveikatos, arba ligos, priežastis. Norint žmogui gyventi pilnavertį harmoningą gyvenimą, reikia rūpintis savo sveikata. Mąstytojas siūlo dvejopą ėjimą vienu metu. Pirmasis ėjimas – iš viršaus į apačią, t.y. dvasinio prado galios stiprinimą, visų darbų ir poelgių pašventimą jam. Sutvirtėjusi dvasia toliau pasiekia ir žemesniasias sritis, taurindama gamtiškasias žmoguje veikiančias galias. Ėjimą iš apačios į viršų sudaro tinkama kūno priežiūra, kuo palankesnių sąlygų sukūrimas jam vystytis, tolesnis etapas – jausmų, geismų, instinktų suvaldymas, netrukdantis normaliai funkcionuoti proto veklai ir jos veržimuisi aukštyn, dvasios sferon ir būti apšviestas iš jos einančia išminties šviesa. Tada netrukdomai galės reikštis žmogaus esmingasis aš.
Tai ypatinga žmogaus būsena, kuriai svarbus ne vien kūno, bet ir jausmų, geismų, polinkių bei minčių gyvenimas, o svarbiausias – žmoniškumo pradas. Norint turėti gerą sveikatą, kiekvienas šių veiksnių turi normaliai funkcionuoti pagal savo paskirtį, o visa tai prižiūrėti ir tvarkyti gali tik žmogaus dvasia – siela. Žmogus, kuris savo esme yra švaresnis ir gyvesnis, ne taip greitai suserga. Tas, kuris geriau ir tvirčiau protauja, yra sveikesnis.
Vydūnas rašė, jog žmogus, norėdamas būti sveikas, turi gyventi pagal gamtos bei gyvenimo dėsnius. Visi pasaulio įvykiai yra nustatyti. Ir menkiausias dalykas yra pagrįstas tikromis sąlygomis ir galimybėmis. Žmogaus esmėje glūdi galia, kuri apsireiškia pasaulio įstatymais. Neidamas su jais, žmogus kenčia skausmą, nors ir jaunas, jis serga ne dėl likimo kaltės, o dėl gyvenimo įstatymų laužymo. Asmuo gyvendamas savo gyvenimą yra tarsi nuleistas iš aukštesnės būties į žemesnę. Čia reiškiasi jo santykis su pasauliu, kurį atspindi sveikata, o vidaus silpnumą – liga. Norėdamas būti sveikas, asmuo turi būtinai gyventi protingai ir išmintingai, teigė Vydūnas. Protas dažnai eina su geiduliais,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2344 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • ĮVADAS.3
  • SVEIKATOS APRAŠYMAS4
  • SVEIKATOS FILOSOFIJOS BRUOŽAI5
  • IŠVADOS..9 LITERATŪRA.10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2344 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujausiųjų amžių filosofijos referatas
  • 10 psl., (2344 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt