Ilgą laiką Lietuvos baudžiamosios teisės doktrinoje buvo žinoma sąvoka “chuliganizmas”, kuri apėmė viešosios tvarkos pažeidimų kategoriją. Tuo tarpu žodis ‘chuliganas’ kildinamas iš anglų kalbos žodžio hooligan; pagal Londono plėšiko airio Hūligano (Hooligan), gyvenusio apie 1898, pavardę. Anglijoje žodis chuliganas vertinamas plačiau nei viešosios tvarkos pažeidėjas. Tai yra daugiau žargonas negu terminas. Tačiau buvusioje TSRS šiuo terminu pavadinta viena iš nusikalstamų veikų, o nepriklausomoje Lietuvoje chuliganizmo sąvoka vartota iki naujojo baudžiamojo kodekso įsigaliojimo. Šiuo minimos nusikalstamos veikos analogas yra baudžiamojo kodekso(toliau tekste LR BK) 284 straipsnis – “Viešosios tvarkos pažeidimas” .
Šiame darbe nagrinėjama viešosios tvarkos pažeidimo kaip nusikalstamos veikos sudėtis, kvalifikavimo problemos, atribojimas nuo kitų nusikalstamų veikų. Pasirinkta tema yra įdomi ir aktuali tiek moksline, tiek praktine prasme. Kaip mokslinio pažinimo objektas tema nėra nauja, tačiau galima teigti jog nepakankamai nagrinėta Lietuvos mokslininkų. Šiek tiek išsamiau šią temą nagrinėjęs O.Fedosiukas. Kitais atvejais viešosios tvarkos pažeidimo kategorija dažniausiai inkorporuojama į kontekstą. Praktine prasme tema verta pažinimo jau dėl to, jog viešosios tvarkos pažeidimas yra dažnas reiškinys teisėtvarkos pareigūnų praktikoje, ypač tai aktualu policijos pareigūnams.
Tyrimo objektas – viešosios tvarkos pažeidimas kaip nusikalstama veika.
Tyrimo dalykas – minimos nusikalstamos veikos sudėties analizė, atskirų sudėties elementų aptarimas, šios veikos kvalifikavimo problemos, teismų praktika šioje srityje.
Darbo tikslas – atskleisti viešosios tvarkos pažeidimo sampratą bei sudėties elementų charakteristikas.
Siekdamas šio tikslo autorius kelia tokius uždavinius:
Pateikti viešosios tvarkos sampratą pagal galiojančius norminius aktus;
Atskleisti viešosios tvarkos pažeidimo sudėties elementus, juos charakterizuoti;
Nagrinėti viešosios tvarkos pažeidimų kvalifikavimo problemas;
Pateikti pagrindinius atribojimo nuo kitų nusikalstamų veikų, administracinių pažeidimų kriterijus.
Rašant darbą remiamasi specialiąja literatūra, norminiais aktais, teismų praktika, empirine medžiaga bei interneto kanalais gauta informacija.
Tyrimo metu naudojami teoriniai ir empiriniai metodai: aprašomasis, analizės, sisteminės dokumentų analizės, istorinis lyginamasis ir t.t.
Darbas susideda iš čia pateikiamo įvado, kelių dėstymo dalių bei išvadų. Darbo pabaigoje pateikiamas naudotos literatūros sąrašas.
Pirmojoje darbo dalyje nagrinėjama viešosios tvarkos sąvoka, šios sąvokos įtvirtinimo Lietuvos...
Šį darbą sudaro 5653 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!