Lietuvos Respublikos Konstitucijos garantuojamos žmogaus teisės į laisvę pažeidimas – tema, kuri savo aktualumu, skatina nuolatines diskusijas bei teisininkų susidomėjimą. Jos aktualumą visų pirmą lemia, tai, kad ši tema savyje apima dvi fundamentalias savarankiškas teisės šakas: baudžiamąją ir konstitucinę. Kita be galo svarbi priežastis, tai pereinamasis laikotarpis, kai iki 2003 gegužės 1 d. galiojusį Baudžiamąjį kodeksą, pakeitė naujasis, su savo reglamentavimo ypatumais.
Be to, plėtojant darbo temą, tenka daryti išvadą, kad Lietuvos nacionalinė teisė, nėra visiškai suderinta su tarptautine, kuri skiria ypatingai didelį dėmesį žmogaus teisių ir laisvių apsaugai. Net ir ratifikuodamas atitinkamas tarptautines sutartis ar konvencijas, įstatymų leidėjas ne visada priima atitinkamą teisės aktą ar suderina jau esančius.
Džiugu tai, kad literatūros šia tema yra tikrai pakankamai. Tenka pripažinti, kad tokia jos gausa rodo valstybės ir teisininkų tiek praktikų, tiek teoretikų nuolatinį susidomėjimą tinkama žmogaus teisių ir laisvių apsauga baudžiamosios teisės priemonėmis. Todėl rašant ši darbą, be norminių teisės aktų (Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Baudžiamojo Kodekso (galiojančio ir naujojo), 1950 m. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos), bus naudojami Konstitucinio Teismo nutarimai, kuriuose konstatuojamas Baudžiamojo Kodekso straipsnių atitikimas Konstitucijai, Konstitucinio Teismo organizuotų tarptautinių konferencijų medžiaga ir, žinoma, teisininkų straipsniai, kuriuose analizuojamos su darbo tema susijusios problemos.
Nagrinėjant esamą literatūrą ir ieškant paralelių ir skirtumų įvairių autorių nuomonėse, remiantis sisteminiu ir lyginamuoju metodais, bus tikslingai siekiama, kuo išsamiau atskleisti konstitucinės žmogaus teisės į laisvę apsaugos galimybes baudžiamojoje teisėje apskritai ir išskiriant dar detalesnei analizei konkrečius Baudžiamojo kodekso straipsnius: neteisėtas laisvės varžymas (146 str.), prekyba žmonėmis (147 str.), vaiko pagrobimas arba vaikų sukeitimas (156 str.) ir vaiko pirkimas arba pardavimas (157 str.).
1. Teisinės žmogaus teisių ir laisvių garantijos.
Konstitucija – aukščiausios galios norminis aktas, teisės aktų sistemoje užimanti reikšmingiausią vietą. Jos pagrindu ir besivadovaujant joje įtvirtintais principais yra kuriama visa Lietuvos teisinė sistema, reglamentuojami visuomeniniai santykiai, priimami įstatymai ir kiti teisės norminiai aktai. Todėl...
Šį darbą sudaro 4704 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!