Referato tema "Teisės pažeidimas ir jo rūšys" nagrinėjama teoriniu ir praktiniu aspektu.
Teoriniu aspektu analizuojama teisės ir moralės sąsaja, remiantis teoretiko H.L.A.Hart'o veikalu "Teisės samprata". Praktiniu aspektu, išskiriami teisės ir moralės skirtumai, analizuojant teisės ir moralės normų pažeidimo pasekmes bei jų priežastis.
Referate pateikiama bei nagrinėjama teisės pažeidimo sąvokos daugiareikšmiškumas, jos tapatinimas su teisės pažeidimo sudėties sąvoka, kadangi pozityviosios ir pilietinės teisės samprata, skirtingai nurodo teisės pažeidimo apibrėžimus.
Teisės pažeidimo sudėties požymiai, t.y. teisės pažeidimo subjektas, objektas, objektyviniai, subjektyviniai požymiai nagrinėjami teorijos bei praktikos lyginamuoju aspektu.
Teisės pažeidimo rūšių ypatumai bei skirtumai, referate atskleidžiami, juos lyginant bei atskiriant nuo nusikaltimų.
Referate naudojama literatūra: A.Vaišvilos " Teisės teorija", "Baudžiamosios teisės" vadovėlis, P.Petkevičiaus "Administracinė atsakomybė" ir kt.
Visuomenėje žmonių santykius reguliuoja ne tik teisės, bet ir kitos socialinės normos: papročiai, visuomeninių organizacijų normos, tradicijos, moralė. Visos socialinės normos - teisinės ir neteisinės - yra vieningos ir sąveikauja. Teisė yra ypač glaudžiai susijusi su moralės normomis. Moralė (lot. dorovinis) - tai sitema bendrų elgesio taisyklių (normų), kurios išreiškia žmonių pažiūras į gėrį, blogį, pareigą, teisingumą, garbę ir pan., garantuotų vidinio žmonių įsitikinimo, visuomeninės nuomonės ir visuomeninio poveikio.Teisės ir moralės glaudų ryšį, įvardindamas kaip teisės bruožą, ypač pabrėžia teoretikas H.L.A.Hart' as veikale "Teisės samprata". Anot Hart'o, teisinė sistema turi pademonstruoti tam tikrą specifinį moralės arba teisingumo atitikimą. Pats akivaizdžiausias pavyzdys, kad teisiniai ir moraliniai draudimai gali sutapti, tai šių tapatus požiūris į nužudymus ar savavališką smurto vartojimą. Abi šias sritis, tai yra teisę ir moralę, jungia viena - idėja, todėl teisę, pasak Hart'o, geriausia interpretuoti kaip moralės ir teisingumo atmainą, o jos esmę sudaro tai, kad ji atitinka moralės ir teisingumo principus.
Moralės normos, kaip ir teisės, sukuria pareigas ir tam tikras elgesio sritis apriboja nuo asmens laisvo pasirinkimo elgtis kaip tinkamam. Tačiau teisės ir moralė skiriasi.
Moralės normų pažeidimas vadinamas amoraliu poelgiu. Amoralus poelgis - tai žmogaus elgesys, pažeidžiantis visuomenėje egzistuojančias...
Šį darbą sudaro 8448 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!