Referatai

Valstybės valdžios sistemos

10   (1 atsiliepimai)
Valstybės valdžios sistemos 1 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 2 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 3 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 4 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 5 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 6 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 7 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 8 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 9 puslapis
Valstybės valdžios sistemos 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Teisė- tai visuma valstybės sankcionuota tvarka, o valstybė nustato ir palaiko šią tvarka.
Valstybė egzistuoja neamžinai. Ilgą laiką-tūkstantmečius- žmonės gyvavo natūralioje aplinkoje, buvo susilieję su gamta ir nesiskyrė nuo jos. Žmogų atskirti nuo gamtos padėjo ilgaamžė kasdienė jo veikla. Valdžia tada būdavo grindžiama autoritetu, o ne prievarta. Per visą pasaulio istoriją egzistavo daugybė valstybės valdymo formų tokios kaip: feodalinė, autoritarinė, kapitalistinė, parlamentinė ir kt. Pirmųjų valstybių atsiradimo pradžia laikomas5-4 tūkstantmetis prieš Kiristų Lietuvos valstybė susikūrė 13 amžiuje po Kristaus. Ji pergyveno ir kryžiuočių puolimus ir Hitlerio bei sovietų sąjungos priespaudą. Dabar mes gyvename laisvoje šalyje – Prezidentinėje parlamentinėje Lietuvos Respublikoje. Kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis turi žinoti savo valstybės valdžios sistemą. Todėl šio referato tikslas yra pristatyti Lietuvos Respublikos valdžios sistemą. .
Valstybės valdžia –tai valstybės funkcijų įgyvendinimo per valdingus įgaliojimus turinčias institucijas svarbiausias būdas. Valstybinę valdžią realizuoja įstatymų leidžiamieji, vykdomieji ir teismo organai (institucijos). Pagrindinis teisinės valstybės principas, yra valdžios paskirstymas. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje 5 straipsnyje yra sakoma, kad valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas. Valdžios galias riboja Konstitucija.
Kiekvienas demokratinės šalies valstybinės valdžios institucijų sistemoje ypatingą vietą užima gyventojų renkamas atstovaujamasis ir įstatymų leidžiamasis organas- parlamentas. Parlamentas atstovauja tautos suverenitetui ir tik jis vienas gali išreikšti tautos valią įstatymų forma. Priklausomai nuo konkrečios valstybės santvarkos formos parlamentas gali būti sudarytas iš vienų ar dviejų rūmų. Vienų rūmų parlamentas yra ir Lietuvos Respublikos Seimas, kuris, priėmus 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstituciją, Seimo rinkimų įstatymas (2000) m., Seimo statutas (1998 m. Su vėlesniais pakeitimais ir papildymais) reglamentuoja Seimo formavimo tvarką, jo struktūrą, sudėtį ir įgaliojimus, Seimo nario teisinę padėtį, įstatymų leidybos procedūrą, Seimo priežiūrinę veiklą, apkaltos procesą bei kitus organizacinius veiklos klausimus.
Seimo rinkimo tvarka. Rinkimai į seimą turi didelę politinę reikšmę, nes po jų paaiškėja, kokios politinės partijos ir kokios politinės jėgos pradės valdyti valstybę. Seimo rinkimai yra svarbūs ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2886 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas..1
 • 1.Valstybės valdžios sistema.2
 • 1.1. Seimas2
 • 1.2. Lietuvos Respublikos Prezidentas..5
 • 1.3. Vyriausybė.6
 • Išvados8
 • Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2886 ž.)
Darbo duomenys
 • Viešasio administravimo referatas
 • 10 psl., (2886 ž.)
 • Word failas 99 KB
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt