Nuo neatmenamų laikų žinoma, kad nė viena bendruomenė negali normaliai egzistuoti ir vystytis, jeigu joje nėra paisomos bendrai nustatytos elgesio normos ir taisyklės. Šiais laikais kiekvienas asmuo gyvena iš esmės teisės normų reguliuojamoje visuomenėje. Visose valstybėse veikia jose priimti ir jai būdingi įstatymai, bei kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius. Kad valstybėje vyrautų santvarka, jos gyventojai turi žinoti bent pačias svarbiausias joje galiojančias taisykles ir elgtis taip, kad tų taisyklių nepažeistų. Viena iš tvarką ir teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdančių institucijų yra Teismai. Vykdyti teisingumą, tai didžiulė atsakomybė, būtent todėl teismų vieta ir reikšmė yra aktuali tema šiuolaikinėje visuomenėje. Šiame kursiniame darbe analizuosiu ir aprašysiu svarbiausius teismų požymius ir funkcijas, teismų sistemą, bei jų vietą ir reikšmę kitų valstybės valdžių atžvilgiu.
1. Išnagrinėti teisminės valdžios sąvoką įvairiuose literatūros šaltiniuose.
2. Apžvelgti teisminės valdžios atliekamas funkcijas, jos principus.
3. Apibrėžti teisminės valdžios santykį su kitomis valstybės valdžiomis.
Darbo tikslas: Išanalizuoti teisminės valdžios sąvoką įvairiuose šaltiniuose. Išsiaiškinti, kokią vietą teisminė valdžia užima kitų valstybės valdžių atžvilgiu, bei suvokti visų valdžių tarpusavio priklausomybę.
Darbo metodai. Nagrinėjami mokslinės literatūros ir Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių ir apibūdinančių teisminės valdžios veiklą šaltiniai. Remiamasi įvairių teisminės valdžios veiklos klausimus, bei su šia valdžia susijusius aspektus nagrinėjusių autorių mokslinėmis publikacijomis ir moksline literatūra: E. Kūrio, P. Kuconio, V. Nekrošiaus ir kitų autorių darbais.
Valdžia bet kokioje visuomenėje yra toks įprastas, savaime suprantamas reiškinys, kad apie jos esmę kalba beveik vien politologai ir filosofai. Piliečiai, žiniasklaida, analitikai dažnai svarsto konkrečios valdžios institucijos kompetencijos ribas, valdžios sprendimų pagrįstumą ar jos klaidas. Valdžia yra vienas iš svarbiausių ir seniausių politinių žinių problemų, literatūros ir meno temų.
Valstybės valdžios padalinimo idėja turi gilias istorines šaknis, todėl nagrinėjant ją būtina atsižvelgti į jos ištakas. Vienas iš pagrindinių teisinės demokratinės valstybės skiriamųjų bruožų – valdžių padalijimas – sudaro sąlygas valstybei efektyviai funkcionuoti. Ši teorija tai ilgamečio valstybingumo vystymosi ir...
Šį darbą sudaro 4506 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!