Vilnius 2004
Valdžia-socialinis reiškinys, būdingas kiekvienai žmonių bendrijai, kurioje vieni asmenys vadovauja kitiems, o pastarieji paklūsta pirmųjų nurodymams. Valdžia-gebėjimas valdyti, duoti nurodymus, priversti paklusti savo valiai. Valdžios, kaip ir lyderio, įtakos problema išsirutuliojo jau labai seniai, pradedant akmens amžiumi, kai susiformavo pirmosios žmonių bendruomenės. Net ir pirmykščiams žmonėms buvo būtina savo gyvenimą organizuoti, reguliuoti ir tvarkyti; lyderis ar valdžia buvo reikalinga tam, kad jie išgyventų, išliktų, kad nebūtų užgožti kitų genčių, kad sugebėtų plėsti savo bendruomenę ir tobulėti. Bėgant amžiams valdžios galia tik didėjo, jos dėka kūrėsi miestai, valstybės, tobulėjo technika. Per tiek metų valdžia sugebėjo pasireikšti įvairiapusiškai: ir prievarta, ir susitarimu. Nepaisant to valdžios reikšmė ir galia neišblėso ir nenuvertėjo, nors toks tobulas šiuolaikinis pasaulis, valdžios problema dar vis aktuali ir būtina. Ypač tai svarbu mūsų valstybei, dar tik taip neseniai gavusiai galimybę būti valdomai nepriklausomos, teise paremtos valdžios. Todėl šiame darbe panagrinėsiu tris leidinius: Broniaus Neverausko ir Jono Rastenio „Vadybos pagrindai“, Gedimino Vitkaus „Politologija“ ir Felikso Žigaro „Politologija“. Pagal šių leidinių autorių pažiūras ir skirtumus savo darbą suskirsčiau į kelias dalis:
• Valdžios samprata
• Lyderio problema
• Valdžios šaltiniai arba valdžios reiškimosi formos
• Atskiros valdžios rūšys
VALDŽIOS SAMPRATA:
• Pirmojo šaltinio autoriai tiksliai ir aiškiai neapibrėžia, kas tai yra valdžia, jie tik paneigia, kad „valdžia yra galimybė primesti savo valią, neatsižvelgiant į kito žmogaus jausmus , norus ir sugebėjimus“. Jie teigia, kad „valdžia ir įtaka visada priklauso nuo asmenybės kuriai įtaka yra daroma, nuo situacijos ir vadovo sugebėjimų. Absoliučiai realios valdžios nėra, nes niekas negali paveikti visų žmonių visais atvejais“.
• Gediminas Vitkus savo veikale apibrėžia valdžios sampratą: „Valdžia yra ypatingas žmonių tarpusavio santykis, kada vienas žmogus paklūsta kito žmogaus valiai“.
• Feliksas Žigaras teigia: „Valdžia-tai sugebėjimas primesti ir įvykdyti savo valią, t.y. paveikti žmones taip, kad jie elgtųsi kaip norima, kaip naudinga“.
Kaip matome, visi trys šaltiniai gana skirtingai traktuoja valdžios sampratą. Ryški priešprieša tarp...
Šį darbą sudaro 1576 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!