Referatai

Valstybės valdymas

9.8   (2 atsiliepimai)
Valstybės valdymas 1 puslapis
Valstybės valdymas 2 puslapis
Valstybės valdymas 3 puslapis
Valstybės valdymas 4 puslapis
Valstybės valdymas 5 puslapis
Valstybės valdymas 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vilnius 2004
Valdžia-socialinis reiškinys, būdingas kiekvienai žmonių bendrijai, kurioje vieni asmenys vadovauja kitiems, o pastarieji paklūsta pirmųjų nurodymams. Valdžia-gebėjimas valdyti, duoti nurodymus, priversti paklusti savo valiai. Valdžios, kaip ir lyderio, įtakos problema išsirutuliojo jau labai seniai, pradedant akmens amžiumi, kai susiformavo pirmosios žmonių bendruomenės. Net ir pirmykščiams žmonėms buvo būtina savo gyvenimą organizuoti, reguliuoti ir tvarkyti; lyderis ar valdžia buvo reikalinga tam, kad jie išgyventų, išliktų, kad nebūtų užgožti kitų genčių, kad sugebėtų plėsti savo bendruomenę ir tobulėti. Bėgant amžiams valdžios galia tik didėjo, jos dėka kūrėsi miestai, valstybės, tobulėjo technika. Per tiek metų valdžia sugebėjo pasireikšti įvairiapusiškai: ir prievarta, ir susitarimu. Nepaisant to valdžios reikšmė ir galia neišblėso ir nenuvertėjo, nors toks tobulas šiuolaikinis pasaulis, valdžios problema dar vis aktuali ir būtina. Ypač tai svarbu mūsų valstybei, dar tik taip neseniai gavusiai galimybę būti valdomai nepriklausomos, teise paremtos valdžios. Todėl šiame darbe panagrinėsiu tris leidinius: Broniaus Neverausko ir Jono Rastenio „Vadybos pagrindai“, Gedimino Vitkaus „Politologija“ ir Felikso Žigaro „Politologija“. Pagal šių leidinių autorių pažiūras ir skirtumus savo darbą suskirsčiau į kelias dalis:
• Valdžios samprata
• Lyderio problema
• Valdžios šaltiniai arba valdžios reiškimosi formos
• Atskiros valdžios rūšys
VALDŽIOS SAMPRATA:
• Pirmojo šaltinio autoriai tiksliai ir aiškiai neapibrėžia, kas tai yra valdžia, jie tik paneigia, kad „valdžia yra galimybė primesti savo valią, neatsižvelgiant į kito žmogaus jausmus , norus ir sugebėjimus“. Jie teigia, kad „valdžia ir įtaka visada priklauso nuo asmenybės kuriai įtaka yra daroma, nuo situacijos ir vadovo sugebėjimų. Absoliučiai realios valdžios nėra, nes niekas negali paveikti visų žmonių visais atvejais“.
• Gediminas Vitkus savo veikale apibrėžia valdžios sampratą: „Valdžia yra ypatingas žmonių tarpusavio santykis, kada vienas žmogus paklūsta kito žmogaus valiai“.
• Feliksas Žigaras teigia: „Valdžia-tai sugebėjimas primesti ir įvykdyti savo valią, t.y. paveikti žmones taip, kad jie elgtųsi kaip norima, kaip naudinga“.
Kaip matome, visi trys šaltiniai gana skirtingai traktuoja valdžios sampratą. Ryški priešprieša tarp...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1576 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1576 ž.)
Darbo duomenys
  • Viešasio administravimo referatas
  • 6 psl., (1576 ž.)
  • Word failas 118 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt