Referatai

Vaizduotė ir kūrybiškumas

10   (1 atsiliepimai)
Vaizduotė ir kūrybiškumas 1 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 2 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 3 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 4 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 5 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 6 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 7 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 8 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 9 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 10 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 11 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 12 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 13 puslapis
Vaizduotė ir kūrybiškumas 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vaizduotė yra psichikos procesas, kuriam vykstant sukuriami naujų daiktų, reiškinių ir idėjų vaizdai. Jie vėliau gali būti įkūnijami materialiais daiktais arba praktine žmogaus veikla.
Vaizduotės vaizdinys yra visai naujo būsimo objekto vaizdinys. Šiandien Paryžiuje arba nuotraukose matytas visiems žinomas Eifelio bokšto vaizdas. Kol jo nebuvo, inžinierius Eifelis tik savo vaizduotėje sukūrė to bokšto vaizdą ir vėliau jį įgyvendino.
Vaizduotė laikoma žmogaus specifine veikla, kuri atsirado ir plėtojosi jam dirbant. Žmogus, prieš ką nors darydamas, kurdamas, mintyse įsivaizduoja, ką ir kaip darys. Būtent tas naujo vaizdo sukūrimas iš pradžių tik idealia forma yra vaizduotės vaizdas.
Vaizduotė padeda žmogui sukurti tai, ko tikrovėje dar nėra, o kartais ir tai, ko ir nebus. Tačiau jos šaltinis visada yra objektyvi tikrovė. Net ir legendiniai Dedalas ir Ikaras sparnus kūrė iš plunksnų ir vaško, kuriam ištirpusnuo karščio Ikaras įkrito į jūrą ir nuskendo. Išradėjai broliai Raitai jau naudodamiesi mokslininkų darbais, sukūrė, pastatė ir skrido lėktuvu. Mokslininkai, keldami net pačias drąsiausias hipotezes, remiasi objektyviais tikrovės dėsniais. Rašytojai ir menininkai, kurdami savo veikalus, stebi gyvenimą, remiasi sukaupta patritimi. Kuriant fantastiškus vaizdus ir kino filmus priemonės tai kūrybai paimamos iš tikrovės, nors naujas vaizdas jos ir neatitinka (undinė – tai moters ir žuvies junginys, kentauras – vyro ir žirgo ir t.t.).
Vaizduotėje kurdamas naują dalyką žmogus stengiasi jį įkūnyti kokia nors objektyvia, realia forma: daiktais, piešiniais, muzikos ir literatūros kūriniais, praktiniais veiksmais ir t.t.
Vaizduotė yra glaudžiai susijusi su praktine žmogaus veikla. Jis kuria vaizdus, idėjas, mintis, vėliau jas tikslina, turtina, keičia ir praktiškai įgyvendinasavo turimus pradinius, dažnai dar gana neaiškius, neapibrėžtus sumanymus. Žmogus praktinės veiklos metu savo turimus pradinius ne visada pakankamai aiškius sumanymus sukonkretina, patikslina, apbrėžia ir tai padeda juos įgyvendinti.
Vaizduotės ryšys su objektyvia tikrove ir praktika lemia jos priklausomybę nuo tikrovės pažinimo. Kuo daugiau žmogus turi žinių iš tos srities, kuri susijusi su jo kūryba, tuo didesnė galimėbė sukurti tikrovę...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3799 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (3799 ž.)
Darbo duomenys
  • Kognityvinės psichologijos referatas
  • 14 psl., (3799 ž.)
  • Word failas 111 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt