Vaizduotė yra viena iš mąstymo formų. Vaizdinis mąstymas yra labai tampriai susijęs su suvokimu, nes jai padeda toji pati smegenų dalis, tačiau suvokimas yra pirminis: vaizduotė – antrinis procesas.
Žodis “fantazija” kilęs iš graikiško phantasia, kurį galima versti kaip “atrodymą”. Šis žodis kyla iš veiksmažodžio, reiškiančio “daryti matomą”.
b) “susitikti” ir “kalbėtis” su norimais žmonėmis dabar, praeityje, ir ateityje.
Šie vaizduotės ypatumai suteikia plačių galimybių ir ugdymo, ir konsultavimo situacijose.
b) žmonės, su kuriais susiduriame vaizduotėje, taip pat mums tampa gyvi.
3. Ugdymo ir mokymosi situacijose mes sąmoningai ir tikslingai naudojamės vaizduotę tam, kad kažką atrastume, geriau suprastume ir įsigilintume į tai, su kuo dirbame.
4. Sąmoningai ir tikslingai organizuota “atradimų kelionė”, į kurią leidžiamės vaizduotėje, paaštrina pojūčius. Mes galime labiau sutelkti dėmesį, taip pat labiau džiaugtis paukščio čiulbėjimu, saulėlydžiu, jūros ošimu, jūros žolių kvapu ir t.t.
5. Spragų “užlopymas”.
6. Padedami vaizduotės, visybiškai išgyvename situaciją ir save toje situacijoje. Vaizduotėje galima pažvelgti į save iš įvairių pusių ir patirti, kaip mes ten ir tada jaučiamės.
Vaizduotėje patiriamų išgyvenimų visybiškumas reiškia, jog tai, su kuo susiduriame vaizduotėje, reiškia mus (mūsų kūno reakcijas, jausmus, mintis) beveik taip pat kaip tikrovėje. “Toks pat poveikis” reiškia, kad mūsų reakcijos gali būti kiek silpnesnės ar stipresnės negu realioje konkrečioje situacijoje, bet daug kuo panašios.
Ši aplinkybė atveria pačias galimybes.
Jei mes vaizduotėje išsipasakojame kitam žmogui, tai mums turi beveik tokį pat poveikį, kokį turėtų konkreti ir reali situacija. Kasdieniniame gyvenime ne visada išdrįstų atsiverti kitiems žmonėms. Vaizduotė padeda atsiverti. Rezultatas būna beveik toks pat. Be to, toks pokalbis vaizduotėje gali padėti pasirengti realiam susitikimui.
Šitaip galima išsiaiškinti, kaip mes reaguosime į situaciją, kurioje teks atsidurti ateityje. Jei esame nepatenkinti “vaizduotės reakcijomis”, galima kitaip pasiruošti tai situacijai. Šie dalykai gerai žinomi Sparte (psichologiniame pasirengime): spartininkas įsivaizduoja varžybų situaciją pačiu įmanomu būdu. Praktiniame profesiniame parengime, pvz.: mokant būsimus mokytojus ar medicinos seseris, remiantis tuo pačiu principu, vaizduotėje pasiruošiama...
Šį darbą sudaro 3533 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!