Savižudybė nėra naujas reiškinys. Apie savižudžius ir savižudybes sąmoningai ir nesąmoningai sukurta gausybė mitų. Nuo neatmenamų laikų žmonės nutraukdavo sau gyvybę, bandydami ar ketindami žudytis. Tad suicido problema yra sena kaip pasaulis. Kitas klausimas – savižudybių skaičiaus augimas, kuris mūsų laikais Lietuvoje pasiekė neregėtą mastą. Ypač suicidas paplito tarp jaunimo ir kaimo gyventojų.
Kas gi yra savižudybė? Kaip ją suprasti ir neleisti jai įvykti? Yra daug teorijų, kuriomis mėginama paaiškinti, kodėl žmonės pasirenka mirtį, savižudybės dargi klasifikuojamos ir grupuojamos pagal įvairius požymius. Tačiau visa tai yra tik teoriniai pasvarstymai, bandant paaiškinti tai, kas, ko gero, nepaaiškinama.
Savižudybė – labai sudėtingas socialinis ir psichologinis reiškinys. Nepaisant socialinių ir kultūrinių veiksnių, skatinančių savižudybių augimą, kartu savižudybė yra itin individualus poelgis. Ji vis dar lieka paslaptimi net labiausiai į šias problemas įsigilinusiems tyrėjams. Į svarbiausią klausimą “kodėl žmogus nusižudo?“ vis dar negalima aiškiai ir vienprasmiškai atsakyti.
Savižudybė – dažniausiai ilgo, kartais net visą gyvenimą trunkančio proceso rezultatas. Pamažu problemos kaupiasi, žmogus vis labiau jaučiasi nevertas ir nereikalingas, kol pagaliau jam ima atrodyti, kad atsidūrė visiškoje aklavietėje, jį užvaldo tik neviltis ir ją stiprinančios mintys. Galų gale užtenka paskutinio lašo – kokios nors konkrečios priežasties ar preteksto – ir tada savižudybė įvykdoma jau greitai.
Didėjantis savižudybių skaičius – skaudi daugelio šalių problema. Neaplenkė ji ir Lietuvos, kur savižudybės įgavo neregėtą mastą ir jų, deja, nepaliaujamai daugėja. 1990 metais 100 tūkst. gyventojų teko 26.9 tokios mirtys, o 1996 metais – jau 46.8. 2003 metais Lietuvoje 100 tūkst. gyventojų teko 42 savižudybės. Pagal šią statistiką mūsų šalis iškopė į liūdną pirmąją vietą pasaulyje.
Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, savižudybių daugėja visose amžiaus grupėse. Ypač didelį nerimą kelia tai, kad žudosi vis jaunesni žmonės ir net vaikai. Mokykla ir visuomenė turėtų susirūpinti. Ką gali padaryti mokytojai, direktoriai ir kiti mokyklų darbuotojai?..
Kiekvienas pedagogas turi turėti svarbiausių žinių apie savižudybės riziką ir ką daryti...
Šį darbą sudaro 4554 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!