Įvadas
Vadovauti žmonėms –mokslas ir menas. Vadovai, vieni iš organizacijos darbuotojų, turi didžiausią atsakomybę už organizacijos sėkmingą veiklą. Darbdaviai, suprasdami, kad šiais laikais aukštos kvalifikacijos personalas – pagrindinė sąlyga, išliekant konkurencinėje kovoje, stengiasi tinkamai vadovauti ir užtikrinti kuo didesnį savo darbuotojų pasitenkinimą darbu.
Referato tikslas – nustatyti vadovų vadovavimo stiliaus įtaką organizacijos veiklai.
Referate siekiama išanalizuoti šiuos uždavinius:
• vadovavimas - kas tai?
• vadovavimo stiliai;
• vadovo elgesį lemiantys veiksniai;
• kaip galima pagerinti organizacijos veiklą, ugdant vadovavimo stilius.
1. Vadovavimo teorijų analizė
Vadovų elgseną, tipus bei vadovavimo stilių aprašo vadovavimo teorijos. Pastarąsias galima sugrupuoti į keturias stambias grupes. Tai personologinės vadovavimo teorijos, kurioms priklauso Bruožų teorija bei vadovavimo poreikio teorija, elgesio teorijos - Kontingencijos modelis, Situacinis vadovavimas bei Paramos teorija, kognityvinės teorijos – tai sprendimų priėmimo modelis ir Kelio-tikslo teorija bei socialinės įtakos teorijos, kurioms priklauso Vertikalių diadų modelis, Charizmatinis vadovavimas, Transakcinis ir transformacinis vadovavimas.
Viena seniausių vadovavimo teorijų – bruožų teorija. Ji priklauso personologinių teorijų tipui, nagrinėja vadovo bruožų rinkinį, kaip vieną iš pagrindinių faktorių, lemiančių sėkmingą vadovavimą. Teigiama, kad tam tikros savybės, tokios kaip asmenybės žavesys, inteligencija, įžvalgumas, intelektas, entuziazmas, drąsa bei kitos sąlygoja vadovo poziciją visuomenėje ir organizacijoje. Bruožų teoretikai atvejų metodu dažnai analizuoja lyderių gyvenimą, kad galima būtų nustatyti, kokios savybės leido jiems tapti lyderiais. Tačiau tokių savybių rinkinys nėra užprogramuoto asmenybės tapimo vadovu garantas. Teorijos šalininkams pavyko nustatyti tam tikrus bruožus, kurie yra „privalomi“ sėkmingiems vadovams.
Personologinės vadovavimo teorijos visiškai neatsižvelgia į vadovo darbo stilių, aplinkybes, su kuriomis jis susiduria bei aplinką, kurioje konkretus vadovas veikia. Vadovu elgseną bei vadovavimo stilių nagrinėja elgesio teorijos. Jose nagrinėjama vadovų elgsena bei darbo stilius, pabrėžiant, kad būtent šie faktoriai, o ne asmenybės bruožai, lemia vadovavimo efektyvumą.
Ohajo valstijos universitete buvo pradėti elgsenos tyrimai. Šių tyrimų tikslas - rasti nepriklausomų lyderių elgesio bruožus. Pradėjus nuo daugiau nei tūkstančio bruožų, tyrėjams sąrašą teko susiaurinti iki dviejų kategorijų, apimančių didžiąją dalį...
Šį darbą sudaro 4003 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!