Namų darbai

Užgavėnių prasmė ir tradicijos

9.0   (2 atsiliepimai)
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 1 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 2 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 3 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 4 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 5 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 6 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 7 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 8 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 9 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 10 puslapis
Užgavėnių prasmė ir tradicijos 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tauta gyva praeitimi, savo istorija. Ypač reikšmingą vietą lietuvių liaudies buityje užėmė kalendorinės šventės su savo tradicijomis, papročiais. Dažniausiai tradicijos buvo perduodamos iš lūpų į lūpas kitoms kartoms, todėl laikui bėgant buvo interpretuojamos savaip. Išlikę nedaug ir ne itin tikslių aprašymų, kaip švenčiamos kalendorinės šventės, tačiau mūsų senolių apeigos ir tradicijos turėdavo savo simbolinę reikšmę.
Užgavėnės – žiemos palydų šventė. Užgavėnių paprotys žinomas visoms Europos tautoms. Skirtingos tik jų šventimo formos, laikas ir trukmė. Po Užgavėnių švenčiama Pelenų diena. Šis paprotys liaudiškas, ir tik jo laikas apskaičiuojamas pagal bažnytinį kalendorių. Bene svarbiausia Užgavėnėms – linksmumas. Primirštamos padoraus elgesio normos, nelieka nė vieno, kurio neglėtum išjuokti. Besilinksmindami žmonės pailsėdavo, savotiškai pasirengdavo Gavėniai. Liaudiškuose Užgavėnių dienos papročiuose susipina tiek krikščioniškos, tiek ikikrikščioniškos lietuvių kultūros elementai. Tarp būdingiausių papročių netgi ankstyvos Užgavėnės buvo laikomos pavasario pradžia ir įvairiais veiksmais stengtasi paspartinti pavasario pradžią. Ryški šventės ir apieginė, maginė prasmė.
6) vestuvių arba laidotuvių suvaidinimas;
7) laistymasis vandeniu;
8) būrimai.
Mano tikslas – apžvelgti kaip Užgavėnes šventė lietuviai. Kokią prasmę jie teikė šiai šventei?
Užgavėnių prasmė
Užgavėnių pavadinimas (kaip rodo prišdėlis „už“) toks yra dėl krikščionybės įvedimo. Senasis šventės pavadinimas – Gavėnia. Gavėnia sietina su veiksmažodžiu „gautis“, reiškiančiu „gyvėti“, „gaivėti“, „atgyti“.1
Kalendoriniai papročiai ir apeigos yra vieni ankstyviausiųjų žmonių dvasinės kultūros kūrinių. Lietuvių tradiciniai papročiai glaudžiai susiję su magija ir mitologija. Žiemos pabaigos šventės ir jų apeigos sieka pirmykštės žemdirbystės laikus. Jos buvo žinomos ne tik mūsų protėviams, bet ir daugeliui žemdirbių tautų. Kiekvienas paprotys ir apeigų elementas turėjo gilią simbolinę bei maginę reikšmę. Per Užgavėnes stengiamasi išvaryti žiemos demonus ir iš miego pažadinti sukaustytą žemę, suteikti derlingumo galią. 2
Užgavėnės susijusios su pagonybės laikų saulės gimimu, etnografų nuomone, senovėje jos buvo švenčiamos per lygiadienį - kai diena pradeda ilgėti. . Jos priklauso nuo kilnojamos Velykų šventės, todėl. kaip ir Velykos, kasmet yra vis kitu laiku, Užgavėnės esti tarp vasario 5 ir kovo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3015 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (3015 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros namų darbas
  • 11 psl., (3015 ž.)
  • Word failas 91 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt