Referatai

Užgavėnių kaukės ir jų prasmė

10   (1 atsiliepimai)
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 1 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 2 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 3 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 4 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 5 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 6 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 7 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 8 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 9 puslapis
Užgavėnių kaukės ir jų prasmė 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Jurbarkas, 2006m.
Iš gilios senovės mūsų dienas pasiekė viena iš linksmiausių žiemos kalendorinių švenčių – Užgavėnės. Jos atėjo iš senosios lietuvių religijos. Šventė buvo žinoma net ir pagonybės laikais. Seniau ji vadinta Ragučio švente. Užgavėnių ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Užgavėnių paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 5 iki kovo 6 dienos. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų.
Užgavėnės, pagal liaudies mąstyseną, - tai slenkstis tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario. Tikroji Užgavėnių diena - antradienis. Trečiadienis jau Pelenų diena, prasideda ilgas, rimtas ir liesas gavėnios metas. Šiuo laikotarpiu griežtai negalima valgyti mėsos, o pieną tik retkarčiais.
Liaudyje Užgavėnės laikomos pavasario pradžia ir įvairiais veiksmais (linksmas ir išmoningas karnavalas) stengiamasi paspartinti pavasario pradžią. Žmonės žiemą įsivaizduoja kaip demoną, kurį reikia nubaidyti, išvyti, nugalėti ir sunaikinti. Užgavėnės - žiemos palydų, žiemos išvarymo, daugelio dar vadinama vaisingumo žadinimo, skalsos ir gausumo skatinimo švente.
Pagal seną tradiciją Užgavėnės turėtų būti švenčiamos net 8 dienas (pradedant sekmadieniu). Na, o tikroji Užgavėnių diena - 46-oji diena prieš Velykas.
Dabartiniai Užgavėnių papročiai - tai senovėje buvusių šventės apeigų, kuriomis būdavo siekiama nulemti derliaus gausumą, paspartinti pavasario atėjimą, mūsų dienas pasiekusi dalis. Tą dieną pagal tradiciją niekas nedirba.
2.Užgavėnių šventimas.
Lietuvoje kiekvienais metais švenčiamos Užgavėnės. Tą gražią dieną visi sutinka kartu. Pagal mūsų šalies papročius visi, kas tik gali, pasidaro kaukes ir keliauja po namus, sakydami prie kiekvieno namo ar buto: „Mes, čigonai Lietuvos, norim blynų ir kavos, jei blynų nemokat maišyti, prašom pinigus krapštyti.“ Prašo blynų, nes tą dieną pagrindinis patiekalas – blynai. Dar prieš tai yra deginama Morė, tuomet sakoma: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“, o du persirengę vyrai, vienas – storas – Lašininis, kitas – plonas – Kanapinis mušasi. Jei...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2175 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas.
  • 2. Užgavėnių šventimas.
  • 3. Užgavėnių kaukės ir jų prasmė.
  • 4. Naudota literatūra.
  • 1. Įvadas

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2175 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 10 psl., (2175 ž.)
  • Word failas 120 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt