Referatai

Užgavėnių personažai

10   (1 atsiliepimai)
Užgavėnių personažai 1 puslapis
Užgavėnių personažai 2 puslapis
Užgavėnių personažai 3 puslapis
Užgavėnių personažai 4 puslapis
Užgavėnių personažai 5 puslapis
Užgavėnių personažai 6 puslapis
Užgavėnių personažai 7 puslapis
Užgavėnių personažai 8 puslapis
Užgavėnių personažai 9 puslapis
Užgavėnių personažai 10 puslapis
Užgavėnių personažai 11 puslapis
Užgavėnių personažai 12 puslapis
Užgavėnių personažai 13 puslapis
Užgavėnių personažai 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Užgavėnių popietę tai vienur, tai kitur įsimaišę kitų persirengėlių būrelius, slankioja Lašinis su Kanapiniu (dar vadinti "poniškai" - Lašinskis ir Kanapinskis). Vienas jų atstovauja riebiam mėsiedui, o kitas - gavėnios pasninkui. Vakarėjant tarp jų prasideda nesutarimai. Galutinis kivirčo rezultatas - pasninko įteisinimas.
Užgavėnių vakare "alkanųjų kova su sočiaisiais" XIX a. - XX a. pradžioje Lietuvoje buvo paplitusi visur. XX a. daug kur ji buvo pamiršta, tačiau pasakojimai apie tai išliko iki šių dienų.
J.Dovydaičio atsiminimai iš Runkių kaimo, Kazlų Rūdos apylinkių: "Už lango kaukia šaltas žiemos vėjas. Ilgai nesibaigiantys pokalėdžio vakarai. Taip artėja Užgavėnės. Ateina iš svirno baigęs to vakaro malimą vyresnysis brolis ir pasako, kad ten girdėjo, kaip ruošiasi mūšiui. Ima pasakoti, kad svirne rengiasi muštis Lašinskis ir Kanapinskis. Sako, kad jau tuoj nuo Kalėdų Lašinskis neša ant svirno lašinių paltis, dešras, skilandžius, kumpius. Kanapinskis velka aliejaus, silkių bačkas, kisieliaus indus. Taip jie ruošiasi mūšiui visą pokalėdžio laiką ligi pačių Užgavėnių. Šiandien vakarą jiedu pradeda paskutinį didžiausią mūšį. Ryte vyresnieji atėję pasakodavo, kad šią naktį svirne buvo didelis mūšis. (…) Lašinskis laikėsi prie Kanapinskio ligi 12 val. nakties. Lašinskis su triukšmu atsitraukė nuo svirno, ir svirną užviešpatavo Kanapinskis. Nuo Pelenų dienos Lašinskis vėl rinks savo ginklus ir, gavėniai baigiantis, ims pulti Kanapinskį. (…) Kitur dar sako, kad Kanapinskis atsives sau į pagalbą aprilį.".
Lašininis simbolizuoja mėsiedą, sotumą, persivalgymą. Jis buvo storas, su lašinių gabalu burnoje, kartais ir su kiaulės galvos kauke. Kanapinis - liesas, apdriskęs, savo skrybėlę apsijuosęs kanapių pluoštu. Užgavėnių "kanapinis" dažniausiai būdavo su kanapine virve rankoje, kai kada ant galvos užsidėjęs kanapių pėdą ar vainiką, su kanapiniu botagu besisukantis apie galvą ir nuspurusiais ūsais.
Lašininis su Kanapiniu paprastai stumdosi, grasina vienas kitam, kol galiausiai Kanapinis nugali, jų grumtynės vykdavo įvairiausiose vietose - kaimo gatvėse, kiemuose, patalpose. Grumtynių tikslas - kad tik žmonės matytų. Lašininis, paprastai net neatsiglėbesčiavęs ir neatsibučiavęs, po kautynių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2212 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (2212 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 17 psl., (2212 ž.)
  • Word failas 95 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt