Referatai

Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose

9.8   (2 atsiliepimai)
Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose 1 puslapis
Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose 2 puslapis
Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose 3 puslapis
Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose 4 puslapis
Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose 5 puslapis
Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose 6 puslapis
Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose 7 puslapis
Apeiginiai veiksmai ir jų prasmės Užgavėnių tradicijose 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Senovėje reikšmingą vietą lietuvių liaudies buityje užėmė kalendorinės šventės su savo tradicijomis, papročiais. Viena iš tokių švenčių yra Užgavėnės.
Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse, skiriasi tik jų šventimo formos, laikas ir trukmė. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 5 iki kovo 6 dienos. Lietuvoje Užgavėnės tradiciškai švenčiamos centrinėse miestų aikštėse, liaudies buities muziejuje Rumšiškėse (savaitgalį prieš Užgavėnes).
Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.
Užgavėnės, kaip ir dauguma lietuvių liaudies švenčių, yra kupinos tradicijų, apeigų. Užgavėnių apeigose yra keli pagrindiniai elementai: vaišės, važinėjimasis, čiuožinėjimas, supimasis, įvairūs būrimai, Morės vežiojimas ir jos sunaikinimas, persirengėlių eisenos ir vaidinimai, žiemos ir pavasario būtybių (Lašininio ir Kanapinio) kova. O kokias prasmes turi šios apeigos?
Pasivažinėjimas
Visoje Lietuvoje buvo tradicija per Užgavėnes daug važinėti. Važinėjo rogėmis, rogutėmis, geldomis ir kitkuo, važinėjo seni ir jauni. Rogutėmis, geldomis leisdavosi nuo kalniuko arba, prisirišę virves, supdavosi. Tai magiška priemonė užtikrinanti gerą linų ir javų derlių. Važinėdavo ir rogėse pakinkytais arkliais. Ūkininkai būtinai turėdavę kur nors toli važiuoti: į kelionę, į svečius. Sakoma, kad juo daugiau kelio nukeliausi, tuo linai geriau derės, užaugs ilgesni. Kartais važiuodavo stati, kad linai didesni augtų. O jeigu iš rogių išvirstama, tai vis dėl geresnių linų.Tikėjo, kad linų pasėliai geriau derės jei kuo daugiau kartų važiuojančius aplies vandeniu. Bet lieti reikia atsargiai, nes važiuojantysis kartais turi bizūną, kuriuo gali pertraukti liejiką. Buvo paprotys apvažiuoti laukus net kelis kartus, pasivolioti sniege – tai derlius bus geresnis ir linai storesni. Etnografė P.Dundulienė rašo, kad buvo tikima, jog žmogus ir žemė glaudžiai tarp savęs susiję. Kai žmogus dėl ligos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1669 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. Įvadas
 • 2. Pasivažinėjimas
 • 3. Vaišės
 • 4. Užgavėnių burtai
 • 5. Užgavėnių persirengėliai
 • 6. Morės vežiojimas ir jos sunaikinimas
 • 7. Lašininio ir Kanapinio kova
 • 8. Išvados
 • 9. Naudota literatūra

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1669 ž.)
Darbo duomenys
 • Etninės kultūros referatas
 • 8 psl., (1669 ž.)
 • Word failas 63 KB
 • Lygis: Mokyklinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt