Įvadas
Tyrimo aktualumas ir problematika:
Šiandieniniame kontekste, kuomet naujos išmaniosios technologijos vis labiau įsilieja ne tik į suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenimus, sudominti mažuosius ugdytinius, atkreipti jų dėmesį ir jį išlaikyti yra nemenkas iššūkis. Neretai pedagogams reikia rasti unikalių ir išskirtinių būdų, kaip užimti ir sudominti vaikus. Žaidimų integracija į ugdymo procesą galėtų būti viena iš priemonių, siekiant sužadinti norą mokytis, atrasti ir pažinti naujus dalykus. Kaip teigia garsus Lietuvos mokslininkas L. Jovaiša (2007), žaidimas yra laisvai pasirenkama, malonumą teikianti veikla, kuri tęsiasi visą gyvenimą, nors keičiasi jo pobūdis, žaislai, žaidimo rūšys. Žaidžiant vaikai skatinami ne tik mokytis, bet ir patirti atradimo džiaugsmą, susipažinti su plačiomis pažinimo galimybėmis bei ugdyti įvairius socialinius, kultūrinius bei asmeninius gebėjimus. Taip pat, sėkmingam mažųjų ugdymui svarbu tobulinti bendravimo įgūdžius, būtent žaismo pagalba galima pasiekti puikių bendradarbiavimo rezultatų. Įdomi veikla yra vienas svarbiausių vaiko vystymosi veiksnių ir mėgstamiausia veikla vėlyvoje vaikystėje. Mažiesiems tinkančių žaislų pasiūla tikrai nemaža, tačiau žaidimai skirti ikimokyklinio amžiaus vaikams tarsi nustumti į šoną. Daugelis mano, kad žaidimai labiausiai tinka vaikų užimtumui, tačiau apie skirtingų rūšių žaidimų naudą informacija nėra plačiai paplitusi. Ypatingai su šiuo trūkumu susiduria tėvai, kurių mažamečiai labiau linkę į išmaniųjų technologijų naudojimą nei į žaidimus. Dažnoje šeimoje, tėvai nežaidžia žaidimų su vaikais, dalis išvis nežino kokia veikla užimti savo mažuosius.
15min.lt atliko apklausą „Tyrimas atskleidė: dauguma tėvų nežino, kokia veikla užsiimti su savo vaikais. Tėvų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus, nuomonės tyrimas parodė, kad pusė tėvų didžiausią savo laisvo laiko dalį skiria buities darbams ir tik 21 proc. įvardija, kad savo laisvą nuo darbo laiką pirmiausia skiria vaikams. Kita vertus, absoliuti tėvų dauguma (iki 90 proc.) pripažįsta, kad būtent tėvų pavyzdys, auklėjimas ir ugdymas šeimoje lemia vaiko pasiekimus, jo asmenybės formavimąsi.
Tyrimo objektas:
Tėvų požiūris į žaidimus ikimokykliniame amžiuje
Tyrimo dalykas:
Tėvų požiūris į žaidimus 1,5-5metų vaikams
Tyrimo tikslas:
Atskleisti tėvų požiūrį į žaidimus ikimokykliniame amžiuje.
Šį darbą sudaro 1256 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!