Referatai

Tautosaka — savitas žodžio menas

10   (1 atsiliepimai)
Tautosaka — savitas žodžio menas 1 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 2 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 3 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 4 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 5 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 6 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 7 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 8 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 9 puslapis
Tautosaka — savitas žodžio menas 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Dainuojamoji tautosaka.........................................................................................................6
Pasakojamoji tautosaka.........................................................................................................7
Ryšiai su kitų šalių tautosaka................................................................................................8
Išvados..................................................................................................................................9
Literatūra.............................................................................................................................10
Įvadas
Tautosaka – tradicinis sakomo ar dainuojamojo žodžio menas. Jam priklauso dainos ir raudos, pasakos, sakmėspadavimai, anekdotai oracijos, patarlės ir priežodžai, mįslės ir minklės, greitakalbės, skaičiuotės, gamtos grasų pamegdžiojimai, maldelės šuksniai ir dar kitų žanrų kūriniai. Iš anglų kalbos folk- liaudis, lore - išmintis, žinios. Tačiau folkloro prasmė platesnė – tai ir kiti tradicinio meno bei kultūros reiškiniai nesusyję su žodžiu – instrumentinė muzika žaidimai ir kita. Tautosaka skirstoma į dvi pagrindines dalis, rūšis: pasakojamąją ir dainuojamąją. Pasakojamosios tautosakos žanrai – pasaka, sakmė, padavimas, anekdotas. Dainuojamosios – daina, sutartinė, rauda. Dar tautosaka gali būti gyvo žodžio ir rašytinė. Kaip ir literatūra tautosaka gali būti lyrinė epinė ar draminė.
Šią temą pasirinkau,nes norėjau supažindinti skaitytoją su lietuvių tautosaka. Šio darbo tikslas buvo giliau patyrinėti tautosaką ir žodį tautosaką suprasti ne tik kaip apibrėžimą. Gaila, kad neradau daugiau medžiagos apie dainuojamąją tautosaką. Šios temos pagrindinė mintis siejasi su referato pavadinimu ,, Tautosaka – savitas žodžio menas.
Tautosaka, kas tai?
Šiame pirmame referato skyriuje pažvelgsime plačiau į tautosakos žanrus. Tautosakos kūriniai, ypač dainos, būdavo atliekamos tam tikru metu, tam tikroje situacijoje, susijusios su gamtos ciklu ir su žmogaus darbų tikslu bei asmeninio gyvenimo įvykiais. Dėl to dainos skirstomos į tokias temines grupes kaip darbo dainos, vestuvių dainos, kalendorinių apeigų... Mažesnes grupes sudaro jaunimo, vaikų, meilės dainos ir kitos. Norint suvokti liaudies dainos turinį, meninį savitumą, būtina žinoti apie jos atsiradimo ir atlikimo aplinkybes. Iš visų menų tautosaka yra artimiausia literatūrai, tai lyg ir jos dalis.1 Kitaip žodį tautosaka galime suprasti kaip liaudies kuryba. Kaip ir buvo sakoma tautosaka skirstoma į dvi dalis:sakytinę ir rašytinę.Šį teiginį mums lengviau bus suprasti pagal šią schemą:
Šiuo skyriu bandžiau paaiškinti teiginį – tautosaka kas tai? Norėjau trumpai supažindinti apie dainuojamąją ir rašytinę tautosaką. Gaila,bet medžiagos kiekis gali nepilnai pamaloninti skaitytojo poreikius.
Tautosaka anoniminė ir paveldima kuryba
Šiame skyriuje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1327 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (1327 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 10 psl., (1327 ž.)
  • Word failas 1 MB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Tautosaka – savitas žodžio menas

Tautosaka – savitas žodžio menas Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Dainuojamoji tautosaka lietuvių tautos istorijoje

Dainuojamoji tautosaka lietuvių tautos istorijoje Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Lietuvių tautosaka: etiologinės sakmės

Lietuvių tautosaka: etiologinės sakmės Etninė kultūra Peržiūrėti darbą

Dainos ir dainuojamoji tautosaka

Dainos ir dainuojamoji tautosaka Etninė kultūra Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt