Rašiniai

Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos

9.2   (2 atsiliepimai)
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 1 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 2 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 3 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 4 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 5 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 6 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 7 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 8 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 9 puslapis
Lietuvių dainuojamoji tautosaka ir dainos 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvių dainuojamoji tautosaka labai turtinga,įvairi ir turi didelę poetinę bei muzikinę vertę.Ne be pagrindo liaudies dainos laikomos vertingiausia mūsų tautosakos dalimi.Jos yra pelniusios Lietuvai dainų šalies vardą,išgarsinusios ją toli už mūsų krašto ribų.Liaudies dainos turėjo esminio poveikio lietuvių rašytinei literatūrai,ypač poezijai,profesinei muzikai,jos įėjo ir į kitas kultūros sritis kaip reikšmingas idėjinis ir meninis komponentas.Dėl to nenuostabu,kad jau nuo pat lietuvių tautosakos rinkimo ir leidimo pradžios dainoms skiriama daugiausiai dėmesio.
Pradedant pirmaisiais lietuvių dainuojamosios tautosakos užrašymais XVII a.,ligi šių dienų yra surinkta labai daug liaudies dainų.Vien tik Lietuvos TSR Mokslų akademijos Lietuvių kalbos ir literatūros institute saugoma daugiau kaip 200 000 visų žanrų dainų ir jų variantų.Nemaža dainų yra sukaupta ir kituose respublikos rankraštynuose bei bibliotekose.Apie 10 000 dainų yra paskelbta įvairiuose rinkiniuose,žurnaluose,laikraščiuose.Tačiau ligi šiol dainuojamoji tautosaka buvo skelbiama daugiau atsiliktinai,o ne ją apibendrinant.Iki šiol nebuvo išleista nė vieno lietuvių liaudies dainų rinkinio,kuris piltinai atspindėtų mūsų dainų idėjinį-meninį įvairumą ir duotų visų žanrų dainų būdingiausių pavyzdžių.
Liaudies dainos visų pirma yra skirtos dainuoti,o ne skaityti,kaip kad rašytinė poezija.Tad liaudies dainos visumą sudaro tekstas ir melodija,kuri taip pat yra vertingas lietuvių liaudies kultūros reiškinys.Tačiau ir vien dainų tekstas,jų žodinė-poetinė išraiška taip pat turi didelės pažintinės bei meninės reikšmės.Todėl liaudies dainos yra vertingas poetinės kūrybos šaltinis,kuris teikia idėjinio-estetinio pasigėrėjimo tiek dainuotine,tiek ir skaitytine forma.Užtat liaudies dainų rinkiniai,kai kada spausdinami ir be gaidų,jau seniai pasidarė viena iš mėgstamiausių poetinės literatūros rūšių,o dainų idėjinis-tematinis turinys tapo svarbiu specialių mokslinių tyrinėjimų objektu,kurio nušvietimas padeda mums geriau pažinti gimtojo krašto praeitį,liaudies buitį,pasaulėžiūrą,jausmus,interesus ir siekimus,turi didžiulės ideologinės bei auklėjamosios reikšmės.
Darbo dainos yra viena iš seniausių tautosakos rūšių.Jos vaidino ypač svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime,padėdamos organizuoti darbą,lengvindamos jį,o savo idėjiniu-tematiniu turiniu iškeldamos darbo,kaip žmonių visuomenės pagrindinės gyvenimo sąlygos,reikšmę.
Darbo procesai,natūralus jo ritmas turėjo didžiulės reikšmės darbo dainų ir visos liaudies poetinės kūrybos atsiradimui bei formavimuisi.
Mus pasiekusios lietuvių liaudies darbo dainos yra feodalizmo ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2054 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2054 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros rašinys
  • 10 psl., (2054 ž.)
  • Word failas 77 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt