Dabar, kai gyvename kupiname naujovių ir galimybių pasauly... Dažnai pamirštame tautosaką.Tautosaka – tradicinis sakomas ar dainuojamas žodžio menas. Daugelis vis skubame, lekiame ir net nesusimąstome ,kad tiek daug dar nežinome... Laisvalaikiu, mieliau domimės naujovėmis ,bet ne liaudies menu.. .Retai kada sumanome surengti teminį vakarėlį, kurio tema būtų kuri nors tautosakos rūšis. Daina – viena seniausių kūrinių rūšių meno istorijoje... Ji, lydėjusi tradicinės kultūros žmogų visą amžių, buvo jo siekių ir išgyvenimų įsikūnijimas. Juk daugelis rytą pasitinkame su daina (įsijungus radijo imtuvą), kelyje taip pat mus lydi radijo imtuvas su įvairiomis dainomis... Tik deja, daugelio automobiliuose išgirsime šiuolaikinės muzikos stilių aidus... Liaudies dainos labiau paplitę tarp garbaus amžiaus žmonių. Jaunimui tai nelabai įdomu, jie daugiau skiria dėmesio užsienio tautų atlikėjų dainoms... Retai, kuris jaunosios kartos atstovas domisi mūsų lietuviškos dainos prigimtimi. Ji šiek tiek primiršta. Todėl šiame referate norėtume plačiau apžvelgti dainuojamosios tautosakos rūšį.
Viskas prasidėjo štai taip...
manymu, bei pirmykštės visuomenės istorikų teigimu buvo ištirta, kad: jau akmens amžiuje protingasis žmogus(homo sapiens) pradėjo kurti meną.Viena iš to meno žanro rūšių ir buvo dainos.Dainos sklido nerašytine forma.Dažnai sakoma,kad tai anoniminė,bevardė kūryba.Dainuojamąją tautosaką kūrė tauta(tai svarbus tautosakos bruožas).Kažkieno galvoje užgimė daina,kitas patobulino ją(pakeitė eilutę,posmą)ir taip sklido daina po kraštą.Kitas svarbus bruožas –tradiciškumas.Tai iš kartos į kartą perduodama kūryba(pvz:.lopšinės:mama dainuoja ją savo vaikui-vaikas savo vaikui).Taip perdainuojant atsiranda keletas variantų,bei pastebimi skirtingo laikmečio atspindžiai Daugelį amžių dainos lydėjo baltų genčių,vėliau lietuvių tautos gyvenimą.Todėl netgi žodžio”daina” kilmė gretinama su latvių kalbos žodžiu”diet”-dainuoti,šokti.Duomenų apie lietuvių dainas randame XVI a. kronikose,o domėtis jomis krašto tyrinėtojai ir keliautojai pradėjo tik XVII-XVIII a.Kylant pavojui šaliai imama žiūrėti į dainas kaip į esminę tautos dvasinio turto dalį,bei šalies prigimties reiškimo būdą.Dėl šios priežasties buvo išleistas pirmasis liaudies dainų rinkinys,Mažojoje Lietuvoje(L.Rėza 1825m.)Tačiau bene svarbiausiais leidinys buvo”Lietuvių kalbos ir literatūros instituto(seniau vadinamo taip) tautosakininkų išleistas leidinys”Lietuvių liaudies dainynas”,kurį sudarė keturi tomai:”Vaikų dainos”(1980),”Karinės-istorinės dainos”(1 tomas1985),”Vestuvinės...
Šį darbą sudaro 5219 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!