Šeima - svarbiausias visuomeninis vienetas. Dar Aristotelis tvirtino, kad „šeima yra aukštesnė ir būtinesnė negu valstybė“. Ji egzistavo visais istorijos laikotarpiais visose šalyse.
Dabar Lietuvoje yra maždaug 1 mln. 20 tūkst. šeimų, t.y. 1 mln. 20 tūkst. mažoj bendrijoj, kuriose nuolat gyvena bent du žmonės.
Niekas netyrė, kiek iš jų laiko save laimingomis, bet išsituokusių šeimų skaičius (kasmet apie 15 tūkst.) padeda padaryti tam tikras išvadas. Didelę įtampą daugelyje šeimų šiandien kelia skurdas, nedarbas, sparčią permainą sukelia ateities baimė, socialinių garantijų mažėjimas. Tačiau didžaiusią šeimos laimę lemia jos narių tarpusavio santykiai.
Humanistas Džeimsas Hemingas tvirtina, kad ateities visuomenės psichinė ir dorinė sveikata priklauso nuo to, ar išliks šiandien šeima, kurios pagrindas - meilė, pagarba. Tokioje šeimoje svarbiausia turėtų būti vaikų laisvė (vaikai neturi tapti neurotikais dėl netinkamo tėvų elgesio), meile grindžiami sutuoktinių santykiai; šeima turi būti glaudžiai susijusių ir vienas kitą remiančių žmonių bendrija; šeimos gyvenimas turėtų būti grindžiamas ir sutuoktiniams ir jų vaikams suprantama, nuoseklia tvarka ir drausme.
Visos šeimos skirtingos. Realus daugelio žmonių gyvenimo būdas šeimoje paprastai nelabai atitinka reklamuojamos „idealios“ šeimos modeliu.
Mūsų visuomenės struktūra yra tokia, kad daugelis žmonių gyvena visiškai slaptą gyvenimą už uždarų durų. Daugybė žmonių praktiškai beveik visai nebendrauja su vaikais, arba jei ir bendrauja, dažnai pristinga tolerancijos, pagarbos. Kiekvienas turėtume kritiškų žvilgsnių, bet pirmiausia turėtume pažvelgti į save. Visus šeimos narius laikykime svarbiomis asmenybėmis - pripažinkime jų teisę būti tokiais. Tai būtų pirmas žingsnis į savitarpio supratimą šeimoje. Gal tuomet, anot Antano Mociūno, šeima iš tikrųjų taptų meilės bendruomene.
Sutuoktinių pagarba. Viena pačių bendriausių ir svarbiausių šeimos dorovinių vertybių, einančių po meilės, yra abipusė sutuoktinių pagarba. Tai tokia dorovinė nuostata, kuri grindžiama sutuoktinių, kaip asmenybių, vertingumo, lygių teisių ir galimybių, laisvo apsisprendimo pripažinimu. Tai gebėjimas vertinti kito individualybę, teisę būti pačiu savimi – gebėjimas priimti kitą tokį, koks jis yra. Gerbiantys vienas kitą sutuoktiniai yra atidūs, jautrūs, delikatūs,...
Šį darbą sudaro 1741 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!