Gyvenimo kokybė (GK) - subjektyvus tikrovės suvokimas, apimantis fizinį, psichologinį, socialinį, kultūrinį bei dvasinį lygmenis. Tai visuomeninis reiškinys, integralinė kiekvieno žmogaus esamų gyvenimo aplinkybių bei vertybių sistema.
Tokia gyvenimo kokybės samprata apima visą žmogaus vidinį gyvenimą, kurio pamatas -pasaulėjauta, inteligencija, dora, savivertės branda, gėris, gera sveikata ir dvasinė veikla. Kaip šią GK rodiklių gausą išsiugdyti vientisoje asmenybėje? Be abejonės, dvasios kultūra ugdoma ilgai, sunkiai, bet jei individas sugebės įvertinti savo paskirtį kultūros ir vertybių sistemų skalėje, kuri susijusi su jo tikslais, viltimis, standartais bei interesais, tai dvasios kultūra sulies jį su makro bei mikro aplinka.
Todėl šeima turi padėti atsiskleisti socialinėje ir kultūrinėje erdvėje, brandinti kiekvieno žmogaus savimonę ir nuostatą, bei siekti, kad šeima būtų vientisa socialinė bendrija, t. y. asmenybės ir visuomenės jungiamasis ryšys.
Bet negalima pamiršti, jog tikrovė, aplinkos siūlomi etalonai pirmiausia suvokiami subjektyviai, subjektyviai jie ir vertinami. Dėl požiūrių subjektyvumo, nepakankamo įsigilinimo į esmę dažnai daromos sunkios gyvenimo klaidos. Jų psichologinė analizė padeda suprasti asmenybės vidinio gyvenimo subtilybes ir galbūt neteisti žmogaus dėl jo klaidų. Kitas dalykas -klaidų kartojimo dažnumas. Didelis jų skaičius rodo deformuotą charakterį, o gal ir patologiją. Kiekvieno žmogaus gyvenimo klaidos meta šešėlį to žmogaus asmenybės vertingumui ir galbūt jį sumenkina. Jei šie klaidingi poelgiai kontroliuojami ir pertvarkomi - žmogus demonstruoja aukštą brandumo lygį bei asmeninį vertingumą. Jis atsispindi savigarboje ir savivertėje, skonių ir poreikių kultūroje, požiūrių platume, erudicijoje, gyvenimo išmintyje, vidinėje pozicijoje savo, savo šeimos bei aplinkos įvykių atžvilgiu. Žmogaus gyvenimas - nenutrūkstama vidinių bei išorinių įvykių visuma, sudaranti ištisą dramą, kuri gali tiek žadinti, tiek slopinti aktyvumą (V. Rajeckas, 1995). Teigiami išgyvenimai sukelia ilgalaikį aktyvų nusiteikimą, neigiami - slopina. Pastarieji dažnai pažeidžia vidinių vertybių stabilumą, o kartais jas nuvertina. Vertybių krizė, jų perkainojimas veda prie asmenybės krizės, kuri gali baigtis asmeninio vertingumo netekimu, elgesio anomalijomis, o gal net sunkiomis psichinėmis būsenomis. Jas pastebėjus, būtina teikti...
Šį darbą sudaro 8165 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!