Analizės

E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė

10   (1 atsiliepimai)
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 1 puslapis
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 2 puslapis
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 3 puslapis
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 4 puslapis
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 5 puslapis
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 6 puslapis
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 7 puslapis
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 8 puslapis
E. Berne ir Viktor E. Frankl asmenybės teorijų analizė 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiame darbe pasirinkau nagrinėti ir palyginti dviejų teoretikų asmenybės teorijas – Viktor E. Frankl egzistencinės psichologijos ir Eric Berne transakcinės analizės teoriją. E. Berne buvo transakcinės analizės pradininku (šiais laikais ši teorija taikoma švietime, vadyboje ir psichiterapijoje)1970 metais ją praplėtė, savo teorijoje labiausiai buvo susikoncentravęs į bendravimą, kuris galėtų būti panašus į psichologinius žaidimus. Pagal Berne svarbiausias visų žmonių poreikis yra būti pastebėtiems ir kai žmogus to negauna praranda emocinę pusiausvyrą, o tai gali tapti psichinių ligų priežastimi. Egzistencinės psichologijos atsiradimas įvyko XIX amžiaus viduryje, o jos pradininku buvo laikomas Sorenas Kierkegaardas. S. Kierkegaardas teigė, jog filosofija turi atkreipti dėmesį į kiekvieną asmenį individualiai, į jo egzistenciją. Žmogus yra labai susijęs su pasauliu, tai buvo teigiama egzistencinėje psichologijoje. V. Franklio gyvenimo patirtis buvo labai sunki iš visos šios patirties ir kilo jo asmeninė psichoterpija. Pakliuvęs į koncentracijos stovyklą Franklis pastebėjo kaip žmonės būdami vienodose sąlygose elgiasi skirtingai – dalis žvėriškai, o kita dalis kaip labai dorus piliečiai. Tai V. Frankliui parodė, kad žmonės patys pasirenka kaip jie nori elgtis net ir būdami tose pačiose aplinkybėse. Pasidavę viduj, praradę prasmę toliau gyventi žmonės miršta. O gyvi išlikdavo tie ,kurie visad buvo sau išsikėlę kažkokį tai tikslą dėl kurio jie turi išgyventi. Todėl teoretikas ir teigė, jog žmogui svarbiausia savo gyvenime turėti prasmę.
Analizuodama E. Berne knygą ,,Žaidimai kuriuos žaidžią žmonės‘‘ pastebėjau, jog autorius analizuodamas asmenybės struktūra pabrėžia, kad žmogaus elgesys yra siejamas su jo emocine būsena. Pagal E. Berne ego yra skirstomas į tris būsenas ir žmogui komunikuojant su aplinkiniais jo bendravime vyrauja kuri nors viena iš trijų būsenų. Tai pirmoji būsena yra – ,,Tėvo‘‘, tai būsena primenanti tėvus, šioje ego-būsenoje mes atsiduriame ,kai pradedame elgtis arba mąstyti taip kaip mūsų tėvai. Antroji būsena yra ,,Suaugusiojo‘‘, tai būsena, kurioje būti yra geriausia, nes joje sugebama objektyviai vertinti realybę. Trečioji- ,,Vaiko‘‘, tai ko...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2960 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
9 psl., (2960 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos analizė
  • 9 psl., (2960 ž.)
  • Word failas 29 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt