Įvadas.
Kiekvieną dieną bendraujame su daugybe įvairių žmonių. Dar daugiau jų stebime tik iš šalies ar net visai nekreipiame dėmesio prasilenkdami gatvėje. Turbūt visi žmonės, bendraudami tarpusavyje susidaro tam tikrą nuomonę apie vienas kitą: kaip apsirengęs ir, apskritai, ar tvarkingai atrodo. Tačiau labiausiai atkreipiame dėmesį į žmogaus bendravimo manieras, minčių nuoseklumą ir, žinoma, kokį „žodyną“ žmogus vartoja. Iš šių kriterijų galime nemažai sužinoti ar bent jau nuspėti, kokio tipo yra žmogus, tačiau toliau analizuosiu tik tai, ką atspindi žmogaus bendravimo ir kalbos kultūra.
Žmogaus bendravimo ir kalbos kultūrą įtakoja daugybė faktorių: charakterio ypatumai, požiūris į pasaulį ir supančią aplinką bei pati aplinka, išsilavinimas, dirbamas darbas ir jo aplinka, pomėgiai ar tam tikros manijos, žmogaus amžius. Apie visus šiuos veiksnius plačiau bus aprašyta tolimesnėje darbo eigoje. Taigi, nieko nelaukdami persikelkime į pirmąjį skyrių.
I skyrius. Žmonių tipai pagal kalbėseną ir bendravimą. Kalbos kodai.
Kalbos turinys yra ypatingai svarbus – jis išduoda, koks kalbantysis yra iš tikrųjų. Ar jis pasakoja tai, apie ką, turėtų prasitarti nebent psichoterapeutui? Jei vos sutiktas žmogus išpasakoja intymiausias problemas, reiškia, jis nejaučia ribų. Jei tai artimas draugas – kitas dalykas.
Puikiai bendraujantis žmogus. Kultūringi žmonės puikiai žino, ką sakyti aplinkiniams. Jie negaili malonesnių žodžių ar komplimentų, yra švelnūs ir mandagūs. Jie yra nuoširdūs, o jų reakcija – tikra.
Jie sąžiningi, jiems nieko nereikia įrodinėti. Prieš ką nors sakydami jie pagalvoja ir nenusišneka. Jie visuomet suvokia ką ir su kuo kalba. Jie kalba tai, ką iš tikrųjų galvoja. Jų kalba yra glausta, nenukrypstanti nuo temos. Šiuos žmones lengva suprasti.
Jie daugiau domisi savo pašnekovu, nei savimi, dėl to yra geri klausytojai. Jie daugiau gilinasi į tai, ką sako kiti, ir mažiau rūpinasi pasirodyti įdomūs patys.
Tie, kurie puikiai bendrauja, neturi poreikio tapti dėmesio centru. Jie pasitiki savimi ir turi ką pasakyti.
Jie linkę vartoti nugalėtojų žodžius bei posakius, pavyzdžiui, „veikiausiai galėsime“ ar „galbūt taip jums bus geriausia“....
Šį darbą sudaro 5758 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!