Referatai

Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis

10   (1 atsiliepimai)
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 1 puslapis
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 2 puslapis
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 3 puslapis
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 4 puslapis
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 5 puslapis
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 6 puslapis
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 7 puslapis
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 8 puslapis
Žmogaus vertybės, vertybių formavimasis 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vertybės- tam tikras įsitikinimas, užimantis svarbią vietą bendroje individo įsitikinimų sistemoje, apie tai, kaip jis turėtų ar neturėtų elgtis, ar apie tam tikrą egzistencijos tikslą, kurio verta ar neverta siekti (Rokeach). Tai kartu ir kultūros bei visuomenės paveldas, kuris formuojamas ištisus dešimtmečius. Jaunimas- imliausia visuomenės dalis, atkartojanti tėvų, kaimynų, giminių gyvenimą, tačiau diegiamas vertybes interpretuojanti ir pritaikanti dabarčiai kitaip. Kiekvienas individas yra linkęs į moralinius ir religinius išgyvenimus, tačiau jaunam žmogui sunku išsiugdyti aukščiausiais žmonijos vertybes.
Asmenybės formavimasis neatsiejamas nuo vertybių kūrimo. Žmogų, jo pasaulio suvokimą ir socialinę realizacija įtakoja be galo daug įvairių reiškinių, tačiau dauguma mokslininkų, kaip vienas, sutaria, kad tokį formavimąsi gana paprasta suskirstyti į etapus, kurių kiekvienas išskirtinai svarus, turintis savų specifinių bruožų. Šie etapai: vaikystė, paauglystė, jaunystė ir branda.
Vertybė pačiu paprasčiausiu aiškinimu galėtų būti bendro elgesio principas, kuriam paklūsta ir kurį vertina dauguma visuomenės narių. Jau iš paties žodžio galima suprasti, kad vertybė yra susijusi su žodžiais vertė, vertingas, verta, vertinimas. Daugelyje vadovėlių pateikti apibrėžimai išreiškia tą pačią mintį, kad vertybės- yra bendri elgesio standartai. Vertybės nepaisymas arba pažeidimas sukelia pasipiktinimą. Vertybė žmogui yra atramos taškas gyvenime. Ji įprasmina veiklą.
Greičiausiai, kalbant apie vertybių aktualumą ir svarbą, tradicijas ir tęstinumą, didžiausiais dėmesys yra skiriamas jaunajai kartai. Niekas neabejoja, kad vaikai- valstybės, pasaulio ateitis ir viltis. Vaikai- tai amžiaus grupė, kuriai tik diegiamos ir parodomos vertybės, tai dar tik pati pradžia, štai nelyginant su jaunimu.
Jaunimu galima laikyti 16-24 metų asmenis nepriklausomai, ar jie gauna savas pajamas, ar yra išlaikomi tėvų. Nes kalbant apie vertybes jaunų žmonių tarpe kelerių metų skirtumai visiškai nieko nelemia. Jaunimas kaip socialinė grupė yra ganėtinai specifiška, nes sunku nustatyti konkrečią amžiaus ribą visai jaunimo kartai, parodančią, kad iš jaunimo pereita prie brandaus amžiaus grupės.
Vertybės formuojasi asmeninės patirties keliu, individams suprantant savo poreikius ir lyginant juos su aplinkos objektais. Daiktai, reiškiniai ar žmonės, kurie tiesiogiai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 982 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (982 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 9 psl., (982 ž.)
  • Word failas 87 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt