Konspektai

Švietimo politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES)

10   (1 atsiliepimai)
Švietimo politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) 1 puslapis
Švietimo politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) 2 puslapis
Švietimo politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) 3 puslapis
Švietimo politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) 4 puslapis
Švietimo politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) 5 puslapis
Švietimo politika Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• sėkmingai išspręsti žmonių užimtumo problemą.
išsilavinimas, jų žinios ir kompetencijos, kaip „raktas nuo Europos ateities“. Todėl vienas esminių ES siekių — „kurti Europą, kaip mokymosi visą gyvenimą erdvę“. Tą įmanoma daryti, tik „radikaliai keičiant požiūrį į švietimą“, keičiant jam naujus tikslus ir uždavinius .
— taip nusakoma pagrindinė strateginė ES švietimo kryptis .
1. Švietimas — Europos piliečių bendruomenę konsoliduojanti jėga, jis svarbiausias bendrųjų Europos vertybių, daugiakultūrinio Europos paveldo išsaugojimo garantas; jis turi remtis Europos dimensija, savo krašto kultūra, ugdyti Europinį pilietiškumą, puoselėti Europai būdingą daugiakalbystę;
2. Švietimas — pagrindinė žmogiškųjų išteklių plėtros, atskiros šalies ir Europos konkurencingumo,užimtumo ir socialinio stabilumo laidavimo priemonė; jis turi būti visiems prieinamas ir kokybiškas, orientuotas į bendrųjų žmogaus gebėjimų ugdymą ir atnaujinimą;
3. Švietimas — žinių visuomenės ir žiniomis grindžiamo ūkio kūrimosi garantas; jo lanksti sistema turi laiduoti galimybes mokytis visą gyvenimą; būtina stiprinti švietimo ir verslo sąveiką, plėtoti nuotolinį mokymą, siekti profesinio ir bendrojo lavinimo suartėjimo, orientuotis į žmonių informacinių ir verslumo įgūdžių ugdymą.
Į šias Europines nuostatas ir siekius nemaža dalimi mėgina atsižvelgti dabartinė Lietuvos švietimo politika. Vis dėlto šiandien Lietuvai būtina nuosekliau remtis Europinėmis nuostatomis ir kryptingiau bei sparčiau siekti bendrų tikslų. Todėl dabar šalies švietimui reikia orientuotis į atvirą Europos švietimo erdvę, į būsimą daug atviresnę Europos darbo rinką, į Europos piliečių mobilumą. Lietuva taip pat turėtų ypatingą dėmesį skirti mokyklų modernizavimui, didinant pedagoginės pagalbos prieinamumą, nesėkmingai besimokantiems mokiniams.
Siekdama atsakyti į dabarties iššūkius, visuomenė turi susitarti dėl bendrųjų švietimo principų bei tolesnės jo plėtotės nuostatų, susieti šiuos principus ir nuostatas su norima asmens ir bendruomenės raidos projekcija. Tokie principai reikalingi, norint solidariai kurtis savo ateitį, nes švietimo principus tenka nuolat peržiūrėti, tikrinant, ar jie yra pajėgūs duoti bendruomenei patikimus gyvenimo orientyrus, tolesnės raidos kryptį.
Ruošiantis stoti į Europos Sąjungą, Švietimo įstatyme reikia įteisinti migruojančių darbuotojų vaikų mokymą, laisvą studentų judėjimo principą (tiesa, jis jau minimas Aukštojo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2966 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2966 ž.)
Darbo duomenys
  • Mokslo ir švietimo konspektas
  • 6 psl., (2966 ž.)
  • Word failas 100 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt