Vilnius
2007
ĮVADAS
Klasikinėje psichofizikoje ryšys tarp pojūčio stiprumo ir stimulo intensyvumo buvo nustatytas netiesioginiu būdu – diferenciniais ir absoliučiais slenksčiais. Logaritminę priklausomybę tarp pojūčio ir stimulo Fechneris išvedė iš Veberio diferencinio slenksčio formulės.Tačiau tiek Vėberio, tiek Fechnerio dėsniu taikymas yra gana ribotas. Jų oponentai ieškojo kito, universalesnio būdo nustattyti priklausomybe tarp pojūčių ir stimulų formos, jie ieškojo tiesioginių pojūčių matavimo būdų .
1878 m. belgų psichologas Plato atliko bandymą : tyriamieji turėjo dviem pilkos spalvos tonam parinkti trečiąjį, tarpinį toną, vienodai nutolusį nuo abiejų kraštutinių.Asubjektyviai ivertintu intervalų, jų absoliūtus dydis buvo nevienodas, taciau tas nevienodomusas pasirodė esąs dėsniu, nes kiekvienas intervalas buvo lygus prieš jį esančiam intervalui, pakeltam tam tikru laipsniu.
Terstono (1927) o ypatingai Stivenso (1930) atlikti tyrimai patvirtino laipsnin3 priklausomybę bei paruošė dirvą naujam psichofizikos dėsniui sukurti, kuris dar vadinamas “ styvenso dėsnis” .
Bendrai Styvenso dėsnio formulė užrašoma taip :
S = k ( I + a) n
arba
S = k I n
Šioje formulėje S reiškia pojūčio stiprumą, I – stimulo intensyvumą, n – laipsnio rodiklį, o a ir k – pastovius koeficientus. Taigi Styvenso dėsnis teigia, kad pojūčio stiprumas yra tiesiog proporcingas stimulo intensyvumui, pakeltam tam tikru laipsniu. Laipsnio rodiklio reikšmės gali svyruoti nuo 0,1 iki 4. Nuo laipsnio rodiklio reikšmės priklauso ir funkcijos grafiko forma. Kai n = 1, gausime tiesioginę priklausomybę tarp pojūčio stiprumo ir stimulo dydžio, kai n < 1, pojūčio stiprėjimas yra daug lėtesnis, negu stimulo didėjimas, o kai n > 1, atsiranda nežymus stimulo pokytis, kuris sukelia didelį pojūčio pokytį Styvenso psichofizikoje pojūčiai, skirtingai nuo Vėberio - Fechnerio dėsnio, skaičiuojasi tieioginiu būdu.Yra sudaromos pojūčių sekos, santykių ir intervalų skalės. Skalės –tai yra skaitmeninių reikšmių seka, gauta išmatavus pagal tam tikras taisykles kokį nors reiškinį. Ataskaitos pradžia skalėje nėra fiksuota, ją parenka pats eksperimentatorius savo nuožiūra.Po to eksperimentatorius paprašo kad tyriamasis pakeistų stimulą taip, kad jis dvigubai sustiprėtų ar...
Šį darbą sudaro 2990 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!