1. Ppsichologiniai skaitybos aspektai. Bibliotekininkystės ir psichologijos integracija.
Pažinimo tyrimas – tai dėmesio, atminties, kartojimo, užmiršimo, atgaminimo it kitų intelektinių procesų tyrimas. Skaitymo motyvacija perkelia mus iš nuobodulio į susidomėjimą. Ji teikia mums energijos ir daro mūsų veiklą kryptingą.
Skaitybos psichologija yra viena sudedamųjų ir viena sudėtingiausių lektologijos dalių. Ji tiria psichologinį skaitančiųjų santykį su lektūra, kuris lb individualus, priklausantis nuo asmenybės išsilavinimo ,charakterio, mąstymo, vaizduotės ir pan. Skaitybos psichologija tiria skaitytojų reakcijas ir elgesį, kuriuos sukelia skaitoma lektūra. Tam atliekami įv tyrimai, apklausos.
2. N. Rubakino bibliopsichologija.
Tai teorija, nagrinėjanti žodinę ir dokumentinę komunikaciją bei skaitymą bibliopsichologiniu aspektu.
Autorius, tekstas ir skaitytojas suvokiami kaip komunikacinio vyksmo dalyviai. Ji tiria autoriaus ir skaitytojo psichologiją bei patį skaitymo procesą. Nagrinėja skaitytojo gyvenimišką patirtį, psichofiziologinių savybių įtaką skaitymo poreikiams, interesas, motyvams, suvokimui. N. Rubakinas yra šios teorijos kūrėjas.
5. Skaitymo poreikis, motyvai, interesai, tikslai.
Socialine kultūrine prasme skaitymas yra tam tikras lavinimosi būdas, kurio esmė – kūrybinis dalyvavimas visuomenės bendravime rašto forma. Skaitymo variklis- motyvai ir interesai.
Skaitymo poreikis – vidinė žmogaus būsena, kurią sukelia tam tikra stoka. pati bendriausia sąvoka, apibudinanti visų žinių, reikalingų žmogaus egzistencijai visuomenėje, poreikį buitinės informacijos, kad galėtų orientuotis aplinkoje ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime, estetinės – kad galėtų turtinti savo dvasinį pasaulį, publicistinės – kad galėtų suvokti pasaulio įvykius, specialiosios, tarp jų ir mokslinės, - kad gebėtų atlikti savo funkcijas visuomeninėje veikloje.
Motyvas – tai, kas skatina asmenybę veikti. Motyvavimas stadijos formavimasis priklauso nuo socialinių ir demografinių skaitytojo charakteristikų, jo socialinio statuso, pasaulėžiūros vertybinių orientacijų, įsitikinimų. Motyvuojantys veiksniai yra tekstas, autorius, bendravimas su kitais skaitytojais. Visų šių veiksnių konkrečia išraiška tampa skaitymo tikslai. Motyvacija perkelia mus iš nuobodulio į susidomėjimą. Ji teikia mums energijos ir daro mūsų veiklą kryptingą. Veržlumas ir kryptingumas yra motyvacijos sąvokos centre. Motyvacija – tai poreikiai, interesai, vertybės, pažiūros, siekiai ir polinkiai. Svarbiausias motyvacijos šaltinis – poreikiai, siekimas bei jų patenkinimas. Motyvacijos...
Šį darbą sudaro 3999 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!