Konspektai

Ekstensyvios bibliotekų paslaugos

10   (1 atsiliepimai)
Ekstensyvios bibliotekų paslaugos 1 puslapis
Ekstensyvios bibliotekų paslaugos 2 puslapis
Ekstensyvios bibliotekų paslaugos 3 puslapis
Ekstensyvios bibliotekų paslaugos 4 puslapis
Ekstensyvios bibliotekų paslaugos 5 puslapis
Ekstensyvios bibliotekų paslaugos 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Ekstensyvios bibliotekų paslaugos (EBP): samprata. Ekstensyvi bibliotekų veikla – tai bibliotekos paslaugos ir programos, kuriomis siekiama aptarnauti visuomenės grupes, negalinčias naudotis ar nesinaudojančias dėl galimybių ar motyvacijos stokos įprastomis paslaugomis bibliotekoje. Ekstensyvios paslaugos paremtos viešosios bibliotekos filosofija, paskirties ir misijos tarnauti visiems ir kiekvienam suvokimu.
2. EBP vartotojai: 1) žmonės, kurie dėl įvairių priežasčių patys negali atvykti į biblioteką (atokių regionų, kaimo vietovių gyventojai; neįgalūs žmonės; senyvi žmonės; ligoniai; neišeinantys iš namų; kaliniai); 2) žmonėms, kurie negali naudotis tradiciniais spaudiniais (akliems ir silpnaregiams; turintiems suvokimo ar psichikos sutrikimų; dislektikams; sergantiems afazija; senyviems žmonėms); 3) žmonėms, neturintiems skaitymo ir naudojimosi biblioteka tradicijų ir/ar įgūdžių (vaikams; kalbinėms, tautinėms ir kultūrinėms mažumoms; imigrantams; beraščiams).
4. Socialinės ir ekstensyvios bibliotekų veiklos bruožai. Atkreipti viešųjų bibliotekų dėmesį į tai, kad jos yra išlaikomos visų mokesčių mokėtojų ir visiems turėtų teikti paslaugas, o ne rinktis ribotą elitinę vartotojų grupę.
5. EBP: istorijos bruožai. Bibliotekų ekstensyvios veiklos užuomazgos atsirado XX a. 2-ajame – 4-ajame dešimtmetyje, kai JAV ir Šiaurės šalių viešosios bibliotekos skaitytojams pradėjo teikti neįprastas liki tol paslaugas – aptarnavimą institucijose (ligoninėse, kalėjimuose) ar nutolusiose nuo centrinės bibliotekos gyvenamąsias vietas. 1) iki 1945m. vyravo labdaringos, savanoriškos nuostatos; 2) 6-ajame dešimtmetyje pasiūlytas profesionalus bibliotekinis aptarnavimas; 3) 7-8 dešimtmetyje – specialių laidinių atsiradimas (padidintu šriftu, lengvai skaitomos); 4) 9-ajme dešimtmetyje, ypač pastaruoju metu – nuo specialių paslaugų pereinama prie bibliotekos (fondų, paslaugų, patalpų)prieinamumo visiems nuostatos.
6. Neįgalieji žmonės ir jų poreikiai. Neįgalūs žmonės yra tie, kurie dėl tam tikrų sutrikimų nepajėgia gyventi savarankiškai, be pašalinių pagalbos, specialiai pritaikytos aplinkos ar praktinių įrengimų. Skaitymas žmogui suteikia galimybę naujai suvokti realybę, išplėsti pasaulio ribas, sukurti kažką nauja. Neįgaliųjų poreikiai: 1) bendravimas – skaitymas, teksto aptarimas; 2) integracija į visuomenė; 3) perkaityto teksto sukelti apmąstymai.
7. Neįgaliųjų informacinio aprūpinimo būklė Lietuvoje: teisinis aspektas. LIETUVOS RESPUBLIKOS NEĮGALIŲJŲ SOCIALINĖS INTEGRACIJOS ĮSTATYMAS - ANTRASIS SKIRSNIS NEĮGALIŲJŲ SOCIALINĖS INTEGRACIJOS...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3044 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (3044 ž.)
Darbo duomenys
  • Bibliotekininkystės konspektas
  • 6 psl., (3044 ž.)
  • Word failas 91 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt