2.EBP vartotojai.Suaugusieji,senyvi žmonės,jauni žmonės. Izoliuotieji : kaimo gyventojai, kaliniai.Negalios žmonės: su regėjimo negalia, sutrikusio intelekto, sutrikusios psichikos, kurtieji, ligoniai. Kitataučiai: pabėgėliai, imigrantai.
3.EBP veiklos formos. Mobilios bibliotekų paslaugos( paslaugos ne bibliotekoje), įvairios programos-lėlių teatras, skaitymo klubai. Speciali pasiūla(knygos padidintu šriftu, lengvai skaitomi leidiniai, kalbančios knygos) bibliotekoje, Knygnešystė(knygų pristatymas į namus),aptarnavimas institucijoje(ligoninėje,globos ir rūpybos įstaigose, kalėjimuose).
4.Socialinė ir ekstensyvi bibliotekų veikla.Tai bibliotekos paslaugos ir programos, kuriomis siekiama aptarnauti visuomenės grupes, negalinčias naudotis dėl motyvacijos stokos ar galimybių įprastose bibliotekose. Daugelis paslaugų pirmiausia buvo siejamos su socialiniais bibliotekų siekiais – senyvo amžiaus, ligonių, neįgalių žmonių aptarnavimu ir integracija į visuomenę. Susiformavo bibliotekų socialinės atsakomybės samprata ir net judėjimas, kurio tikslas buvo atreipti viešųjų bibliotekų dėmesį į tai, kad jos yra išlaikomos visų mokesčių mokėtojų ir visiems turėtų teikti paslaugas. Šis požiūris paskatino bibliotekininkus išeiti iš bibliotekos pastatų, rengti įgyvendinti įvairias programas neskaitytojams ir nevartotojams. Bibliotekų socialinės atsakomybės idėja pagrindė ekstensyvios veiklos tikslingumą ir paskatino tokių paslaugų raidą bibliotekose.
5.EBP: istorijos bruožai.XX a. 2-ajame – 4-ajame dešimtmetyje bibliotekų ekstensyvios užuomazgos, kai JAV ir Šiaurės šalių viešosios bibliotekos skaitytojams pradėjo teikti neįprastas ligi tol paslaugas – aptarnavimą institucijose (ligoninėse,kalėjimuose) ar nutolusių nuo centrinės bibliotekos miesto bei kaimo gyventojų aptarnavimą jų gyvenamose vietose.
9-ajame dešimt. Ypač pastaruoju metu – nuo specialių paslaugų pereinama prie bibliotekos (fondų,paslaugų,patalpų) prieinamumo visiems nuostatos.
6.Mobilios bibliotekų paslaugos. Mobilių bibliotekų paslaugos ir jų samprata įvairiose šalyse bei regionuose skiriasi. Mobiliomis bibliotekomis reikėtų laikyti bibliobusas, kilnojamąsias bibliotekos, bibliotekas-laivus ir bibliotekas-valtis, visas judančias, keliaujančias bibliotekas – nestacionarius viešųjų bibliotekų padalinius. Teikdamos mobilias paslaugas, bibliotekos pasiekia žmones, kurie dėl įvairių priežasčių patys negali ateiti į biblioteką.
7.Mobilios bibliotekų paslaugos: bibliobusai. MBP Bibliobusai, kitaip vadinami keliaujančiomis bibliotekomis ir bibliotekomis ant ratų, yra labiausiai paplitusi mobilių paslaugų forma. Tai biblioteka, įrengta autobuse, važinėjančiame vartotojus nustatytu maršrutu ir aptarnaujamčiame vartotojus nustatytose vietose. XIX a. pr. Anglijoje darbininkų aprūpinimas knygomis naudojant arklių traukiamus furgonus...
Šį darbą sudaro 2562 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!