Bibliotekos valdymas aiškinamas kaip sudėtinė bibliotekų darbo planavimo, organizavimo, administravimo, kontrolės, darbo normavimo procesų visuma, garantuojanti jos normalų funkcionavimą. Lietuvoje dėmesys bibliotekų valdymo problemoms padidėjo 8-ajame dešimtmetyje. Imta nagrinėti ekonominius bibliotekų veiklos aspektus, tobulinti darbo mokslinio organizavimo bibliotekose teoriją.
Lietuvos bibliotekų veiklos valstybinio valdymo funkcijas atlieka ir bibliotekų politikos formavimo bei įgyvendinimo klausimus sprendžia Lietuvos Respublikos Kultūros bei Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos.
Šio savarankiško darbo tikslas – išanalizuoti aktualiausias Lietuvos bibliotekų valdymo problemas bibliotekoms vadovaujančių institucijų požiūriu.
Atliekant bibliotekų valdymo problemų analizę, remtasi periodinio leidinio „Tarp knygų“ publikacijomis bei LR Kultūros, LR Švietimo ir mokslo ministerijų interneto svetainėse pateikta informacija.
Viena pagrindinių bibliotekų valdymo problemų, anot Švietimo ir mokslo ministrės Romos Žakaitienės, yra finansavimas. Nepakankama materialinė bazė neleidžia taip greitai, kaip būtų galima, atlikti daug darbų. Lėšų stinga bibliotekų įrangai, fondų komplektavimui, bibliotekų modernizavimui, taip pat nerimą kelia maži bibliotekininkų atlyginimai. Dar viena kultūros ministrės įvardijama problema yra ta, kad ne visos savivaldybės biblioteką mato kaip prioritetinį objektą. Tačiau situacija ima keistis, patvirtinus bibliotekų modernizavimo programą, savivaldybės ėmė teikti prašymus pritarti investiciniams projektams, kuriais numatoma tvarkyti bibliotekas. Svarbu pažymėti, kad savivaldybės ne tik prašo lėšų, bet ir ketina skirti atitinkamą savo biudžeto dalį. Tai iš esmės nauja tendencija, parodanti, kad vietos bendruomenei ir valdžiai biblioteka tampa prioritetu1.
2003 m. balandžio 22 – 23 d. vykusiame Lietuvos bibliotekininkų kongrese pranešimą apie mokyklos bibliotekos problemas skaitė Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus. Pranešimo autorius pažymėjo, kad ilgalaikėje švietimo strategijoje mokyklos biblioteka turi būti informacijos centras ir moderni bazė. Jos turi būti kiekvienoje mokykloje, tačiau 5 proc. vidurinių ir šiandien neturi bibliotekų bei skaityklų. Internetą turi 40 proc. mokyklų, o 700 mokyklų bibliotekų darbuotojų apmokyti kompiuterinio raštingumo. 2003 m. pirmą kartą patikrinus moksleivių kompiuterines žinias, pasirodė, kad tik trečdalis atitinka reikalavimus2.
Kultūros ministerijos sekretorius Rolandas Kvietkauskas mano, kad Lietuvos bibliotekos nėra kelkraštyje. Jis teigia, kad rekonstruojama daug...
Šį darbą sudaro 2024 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!