2007 metais šalies bibliotekos dirbo kasdienius darbus: komplektavo, saugojo, tvarkė bei sistemino dokumentus tradicinėse ir elektroninėse laikmenose, teikė paslaugas vartotojams, sudarė sąlygas savo bendruomenių nariams bei svečiams naudotis informacija internete. Daugelis bibliotekų tampa informacijos centrais vietos bendruomenei. Be informacinės funkcijos, ne mažiau svarbios yra ir kultūrinė, edukacinė bei rekreacinė. Bibliotekos turi puikių galimybių prisidėti prie bendruomenių gaivinimo, socialinės atskirties mažinimo, pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymo. Keliamų uždavinių sprendimas priklauso nuo materialinės bazės bei finansavimo ir valdymo, todėl svarbus yra patalpų renovavimas ir modernizavimas.
Nepakankamas bibliotekų finansavimas, infliacija, leidinių brangimas, išlaidos, susijusios su naujų technologijų diegimu, suvaidino lemiamą vaidmenį mokamų paslaugų plėtrai. Todėl tai bene viena didžiausių bibliotekinių paslaugų problemų.
Bibliotekų paslaugų problematika profesinėje/mokslinėje spaudoje
Bibliotekos transformacijų kontekste svarbu atkreipti dėmesį į bibliotekų paslaugų paklausą visuomenėje ir tai, kiek bibliotekos tenkina visuomenės reikmes. Vertinti bibliotekų paslaugų kokybę – sudėtinga, nes paslaugų kokybės tyrimų bibliotekose atliekama nedaug1.
Dabar knygų lentynos lūžta nuo knygų gausos, o bibliotekos tuo pasigirti negali. Brangstant knygoms ir periodiniams leidiniams, skaitytojai plūsta į bibliotekas. Gilėja prieštaravimas tarp pasiūlos ir paklausos. Jei lietuvių literatūros išleidžiama daugiau nei 1000 pavadinimų, tai visos šios knygos turėtų būti kiekvienam filiale jau dėl tos priežasties, kad visgi esame lietuviai. O dabar bibliotekos džiaugiasi įstengusios nusipirkti tik po vieną geriausių metų knygų egzempliorių.
Pakankamai opi yra fondų problema. Kiekvienos bibliotekos funkcijų vykdymo pamatas – jos knygų, periodinių leidinių, kitų publikuotų dokumentų bei rankraščių fondas2. Dokumentų fondas daugumoje viešųjų bibliotekų yra skurdus. Ypač didelis nepasitenkinimas kyla tose vietovėse, kur blogesnės socialinės sąlygos, žemos gyventojų pajamos3. Šiuolaikinių bibliotekų fondus turi sudaryti ne tik knygos ir periodiniai leidiniai, bet ir elektroniniai ištekliai, garso ir vaizdo įrašai, visateksčiai elektroniniai dokumentai, apie kuriuos dauguma bibliotekų gali tik pasvajoti4. Informacinis fondas bibliotekų filialuose sunkokai atnaujinamas dėl leidinių brangumo. Vidutiniškai vienas filialas per metus naujų knygų gauna tik 10 fiz. vnt. Kultūros ministerija, tiesiogiai finansuodama kai kurių...
Šį darbą sudaro 1439 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!