Lietuvos bibliotekų susivienijimai jungia įvairių tipų bibliotekas, tačiau dominuojanti vieta juose tenka mokslinėms ir akademinėms bibliotekoms.
Lietuvos mokslinių bibliotekų susivienijimas (LMBS). Jį 1993 m. įsteigė 8 didžiųjų šalies bibliotekų direktoriai. Susivienijimo tikslas - koordinuoti literatūros komplektavimą ir pradėti diegti kompiuterines technologijas Lietuvos bibliotekose. Steigimo sutartyje (1993.07.08) numatoma, kad Lietuvos mokslinės bibliotekos kurs nacionalinę mokslinių bibliotekų integruotą informacinę sistemą, aprūpinančią Lietuvos ir užsienio vartotojus informacija, sukaupta ir kaupiama bibliotekose bei informacijos įstaigose. 1994 m. buvo parengtas dokumentas Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema (LIBIS). Šis projektas turėjo apimti tik mokslines bibliotekas. 1996 m. susivienijimas inicijavo kreipimąsi į Lietuvos vyriausybę dėl bibliotekų fondų komplektavimo plėtros. 2001 m. LMBS likviduotas.
• Inicijuoti Bibliotekų įstatymo pataisas, rengti Lietuvos bibliotekų struktūrą ir teikti ją tvirtinimui.
Šiems tikslams pasiekti LABA ruošia siūlymus, dalyvauja rengiant projektus ir programas akademinių bibliotekų kompiuterizavimo ir bibliotekinių sistemų diegimo, leidinių komplektavimo koordinavimo ir kitais bibliotekų veiklos klausimais. Kompiuterizavimo darbai buvo vykdomi nuo 1997 m. kaip Lietuvos aukštųjų mokyklų kompiuterizavimo programos sudėtinė dalis. 1997 m. LABA kartu su Kauno technologijos universitetu perengė LABT projektą. Buvo sudaryta Lietuvos akademinių bibliotekų tinklo paprogramės darbo grupė. Šis projektas vėliau tapo Informacijos technologijos mokslui ir studijoms. 2001 – 2006 metai programos dalimi. LABT projekto iniciatoriai be LABA buvo Lietuvos aukštųjų mokyklų rektorių konferencija bei Mokslo ir studijų departamentas prie LR Švietimo ir mokslo ministerijos. LABT tikslas – sukurti Lietuvos akademinių bibliotekų informacinę sistemą (IS), leidžiančią pagerinti vartotojų informacinį aprūpinimą ir bibliotekinį aptarnavimą, sujungti Lietuvos mokslo ir studijų institucijas į vieningą sistemą. LABT projekto pagrindu 1998 m. pradėta kurti Lietuvos aukštųjų mokyklų bibliotekų IS. Visos bibliotekų IS specialiu ALEPH bei standartiniu bibliotekiniu Z39.50 protokolais sujungiamos tarpusavyje, jų pagalba užtikrinama bibliografinių įrašų keitimosi tarp įvairių bibliotekinių sistemų galimybė. Pradėta kalbėti apie elektroninės leidybos vystymą universitetuose, t.y. universitetų leidyklų išleidžiamų leidinių prieinamumą internetu. Tokiu būdu atsirastų galimybė naudotis studijų ir mokslo lietuviška elektronine...
Šį darbą sudaro 4937 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!